Znany na całym świecie szef kuchni, wraz ze swoim wieloosobowym zespołem odwiedził wiele miejsc. Jednak naprawdę imponowały mu Gramvousa i Balos na Krecie, gdzie nagrywał nowy film dokumentaly o greckim jedzeniu.

Nie było w tej sprawie oficjalnego ogłoszenia nowego projektu Ramsaya, ale media w Chanii podają, że w ciągu najbliższych kilku tygodni planuje on także kręcić w innych częściach Grecji.

Według informacji Zarpa News, nagrania trwały prawie 8 godzin w pięknej lagunie Balos z turkusowymi wodami oraz na wraku statku Gramvousa.

Były też robione zdjęcia podwodne w krystalicznie czystych wodach. Zdjęcia te przedstawiają słynnego szefa kuchni, łowiącego niektóre z przysmaków, które następnie ugotował.

Ramsay, który urodził się w Szkocji i wychował w Stratford-upon-Avon w Anglii, w 1997 roku założył swoją globalną grupę restauracyjną Gordon Ramsay Restaurants.
Otrzymał łącznie 16 gwiazdek Michelin. Po zdobyciu sławy w miniserialu brytyjskiej telewizji Boiling Point w 1999 roku, Ramsay stał się jednym z najbardziej znanych i najbardziej wpływowych szefów kuchni na świecie.

Jako osobowość telewizyjna reality Ramsay jest znany ze swojej szczerości, a także z ognistego temperamentu, surowej postawy i częstego używania wulgaryzmów.

Łączy działania w dziedzinie telewizji, filmu, hotelarstwa i przemysłu spożywczego, awansował i zatrudniał różnych szefów kuchni, którzy odbywali praktykę pod jego skrzydłami.

W 2020 r. Forbes wymienił zarobki Ramsaya na 70 mln USD za poprzednie 12 miesięcy i umieścił go na 19. miejscu na świecie pod względem zarobków.