Zarząd Portu w Pireusie (PPA SA / COSCO SHIPPING) przedstawił projekt podjęcia budowy nowego placu zabaw i ścieżki rowerowej w porcie w Pireusie.

Projekt zakłada stworzenie nowoczesnego placu zabaw oraz ścieżki rowerowej wewnątrz strefy portowej na terenie terminalu wycieczkowego, które będą dostępne zarówno dla mieszkańców jak i gości. Będzie on realizowany w ramach programu społecznej odpowiedzialności biznesu PPA SA, w związku z czym koszt zostanie pokryty przez spółkę.

„PPA zawsze stara się wspierać lokalne społeczności i poprawiać standard życia mieszkańców okolicznych gmin. Po zakończeniu tego projektu wszyscy mieszkańcy będą mieli dostęp do pięknego obszaru. Rodziny będą mogły bezpiecznie cieszyć się wizytą w Pireusie ”- oświadczył prezes PPA SA.

PPA przekształci powierzchnię 8 000 mkw. terminalu wycieczkowego (bez dodatkowego parkingu) na otwartą przestrzeń i nowoczesny park zabaw oparty na wysokich standardach środowiskowych i bezpieczeństwa, który będzie odpowiadał potrzebom mieszkańców.

Dotrzeć do nowego parku zabaw można będzie pieszo, komunikacją miejską lub samochodem. W pobliżu parku będzie dostępny teren z 50 miejscami parkingowymi.

Burmistrz Pireusu, Ioannis Moralis, podziękował PPA SA za inicjatywę i podkreślił znaczenie projektu dla przeludnionego obszaru Pireusu.

„Nowy park rekreacyjny zostanie utworzony w pierwszej gminie miejskiej Pireusu, przeludnionym obszarze, na którym nie ma wolnych przestrzeni. (…) Połączenie portu z miastem Pireus było od dawna celem gminy. Wierzę, że dzięki temu nowoczesnemu parkowi i budowie hoteli – co jest opcjonalną inwestycją – sukcesywne będzie połączenie portu z miastem” – powiedział burmistrz.