Jak wynika z ankiety przeprowadzonej w połowie września na zlecenie PayPal, ośmiu na dziewięciu Greków (89%) twierdzi, że zamawia artykuły spożywcze przez Internet, z czego 74% uważa, że ​​oszczędza to czas, a 57% planuje w ten sposób kupić jedzenie na Boże Narodzenie. Około dwóch na pięciu Greków (40%) twierdzi, że korzysta z PayPala.

Kiedy Grecy kupują artykuły spożywcze, wygoda i łatwość obsługi są coraz częściej czynnikami nie podlegającymi negocjacjom, jest to więc mocny argument przemawiający za zakupami spożywczymi online. Możliwość dostarczenia ich pod same drzwi to szybkie i wygodne rozwiązanie. Jednak wciąż istnieje duży apetyt na odbiór w sklepie i tradycyjną sprzedaż detaliczną świeżych produktów.

„Oszczędność czasu jest jednym z głównych powodów, dla których 6 na 10 greckich respondentów planuje przynajmniej część zakupów spożywczych w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia w Internecie. Zakupy przedświąteczne zawsze były jedną z największych możliwości sprzedażowych w sklepach stacjonarnych i tym razem widzimy, jak znaczna część tego ruchu przenosi się do wirtualnego świata, także w sklepach spożywczych. Ponieważ coraz więcej osób przyzwyczaja się do zakupów online, można śmiało oczekiwać, że ten trend będzie się nadal rozwijał ”– powiedział Efi Dahan, dyrektor generalny PayPal na Europę Środkową i Wschodnią, Rosję i Izrael.