Odkryj fascynującą historię oddziału specjalnego Polskiej Armii w czasie II wojny światowej. „Cichociemni” to żołnierze Polskich Sił Zbrojnych desantowani z Europy Zachodniej do okupowanej Polski w celu prowadzenia walki partyzanckiej z niemieckim okupantem oraz organizowania i szkolenia ruchu oporu w kraju.

Wystawa „Cichociemni. The Silent and Unseen” w polsko-angielskiej wersji językowej, przygotowało Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im. płk. dypl. Mariana Porwita we współpracy z Departamentem Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej MSZ.

Sejm RP ogłosił rok 2016 Rokiem Cichociemnych. Prezentowana wystawa ma za zadanie przyczynić się do przybliżenia zagranicznej opinii publicznej wiedzy o mało znanym na Zachodzie epizodzie związanym z wkładem Polski i Polaków w zwycięstwo Aliantów w II wojnie światowej. Na szczególne podkreślenie zasługują fascynujące i dramatyczne zarazem losy 316 spadochroniarzy Polskich Sił Zbrojnych, a później Armii Krajowej, których dzieje stanowią złotą kartę w historii Polski.

Wystawa online dostępna jest tutaj.

Ambasada RP w Atenach