Daktyle często są niedoceniane lub postrzegane jedynie jako słodka przekąska, a okazuje się, że mają wiele zalet, dzięki którym Twój organizm będzie lepiej funkcjonował.

Jeśli je poznasz od tej pory będziesz chciał je wprowadzić do swojej diety. Oto niektóre z nich:

1. Poszerzenie tętnic
Dzięki nim Twój układ krążenia będzie lepiej pracował. Do tego wszystkiego unikniesz miażdżycy. W chorobie naczyniowej zwężają się tętnice, co jest ogromnym problemem, ponieważ wiąże się to z ryzykiem wystąpienia udarów, ataków serca oraz innych chorób. Już przy spożywaniu trzech daktyli każdego dnia, jesteś w stanie uregulować funkcjonowanie układu krążenia.

2. Poprawa pracy wątroby
Badania wykazały, że daktyle pomagają w marskości wątroby. Ten bolesny stan występuje wówczas, gdy wątroba nie może skutecznie radzić sobie z toksynami i produkuje za dużo kolagenu.

3. Zdrowe serce
Daktyle zawierają dużo potasu i przez to dobrze działają na serce. Zmniejszają dodatkowo poziom cholesterolu – czynnik ryzyka udaru i zawału serca.

4. Sokoli wzrok
Daktyle mają dużo witaminy A, która regeneruje i chroni oczy oraz luteiny i lecytyny, która działają zbawiennie na zmęczone oczy. Powodują, że Twoje oczy będą dłużej w dobrej kondycji.

5. Więcej energii
Daktyle w połączeniu z orzechami są idealną przekąskę między posiłkami. Zawarty w nich cukier daje zastrzyk energii, który wydłuży się jeszcze bardziej przez zawarty w orzechach tłuszcz. Jednocześnie takie połączenie stymuluje pracę mózgu. Zalecane szczególne podczas sesji i dla sportowców.

6. Lepsze trawienie
Daktyle pomagają w zaparciach, niestrawności i innych tego tyu objawach. Wiele osób spożywa je, aby ustrzec się przed rakiem. W daktylach zawarte są aminokwasy, które pomagają zoptymalizować trawienie i lepiej wchłaniają składniki odżywcze.

7. Środek przeciwbólowy
Trudno uwierzyć, ale to prawda: magnez zawarty w daktylach łagodzi bóle i obrzęki. Do tego ma działanie przeciwbakteryjne i zmniejsza infekcję w organizmie.

popularne.pl