promocje

W sobotę, 14 stycznia w Grecji oficjalnie rozpocznie się wysprzedaż zimowa, która potrwa cały miesiąc. Jest to doskonała okazja do zakupu modnych, markowych rzeczy za niewielkie pieniądze. Nawet 80 % taniej można kupić m.in.: odzież i obuwie dla dzieci i dorosłych, dodatki i akcesoria, sprzęt elektroniczny, meble i wiele innych.

Wysprzedaż można przyjąć, że już wystartowała. Niektóre sklepy prezentują duże szyldy z napisami „Sale, Wyprzedaż, Przecena” i małe zniżki. Inne sklepy z kolei całkiem znacząco obniżyły ceny. Jednak nie we wszystkich sklepach akcja już trwa..

Na prawdziwe okazje i większe obniżki trzeba jednak zaczekać do końca stycznia (a nawet dłużej). Przeceny rozkręcają się, bowiem powoli, a naprawdę okazyjne ceny, czyli z rabatem 60-80% nie trafiają się na samym początku. Oczywiście czekanie ma swoje minusy. Później może nie być wypatrzonych, wyczekiwanych modeli i odpowiednich rozmiarów. Ale wytrawne oko umie polować i wyłowić ze sklepowego bałaganu prawdziwe rarytasy.

Oto kilka rad, na co powinniśmy zwracać uwagę przy zakupach:

arrowJeśli to możliwe, sprawdź ile kosztowała dana rzecz przed przeceną. To, że na etykiecie jest napisane „50% taniej” wcale nie oznacza, że rabat naprawdę wynosi aż 50%. Często warto poszukać na metce starej etykiety cenowej – niekiedy pod nową metką jest stara, z ceną sprzed obniżki.
arrowDokładnie obejrzyj towar, który kupujesz. Na wyprzedażach najczęściej przeceniane są pełnowartościowe ubrania czy dodatki, ale zdarza się, że między nimi trafi się np. sukienka z uszkodzonym suwakiem lub bluzka, przymierzana tyle razy, że ma ślady od podkładu.
arrowSprawdzaj terminy ważności. Dotyczy to zwłaszcza kosmetyków – zwróć uwagę czy to, co kupujesz podczas wyprzedaży ma taką samą datę ważności, jak kosmetyki w normalnej cenie. Podczas wyprzedaży sprzedawcy chętnie pozbywają się zalegających w magazynach starych towarów, których normalnie nikt nie kupuje.
arrowPrzymierzaj. Nie ma nic gorszego, niż kupić coś bez mierzenia, tylko dlatego, że było tanie. Wiele sklepów nie przyjmuje zwrotów towarów, kupionych po niższej cenie, więc warto zmierzyć wszystko przed zakupem.
arrowNie spiesz się. Na duże zakupy najlepiej wybierz się wtedy, gdy masz dużo czasu. Przejdź się spokojnie po sklepach, porównaj ceny i nie kupuj torebki czy bluzki tylko dlatego, że trzy inne kobiety, stojące w kolejce do kasy, mają taką samą w ręku.