Nadmorskie miasto Loutraki w Grecji przygotowuje się do organizacji „Taste of Loutraki” („Smak Loutraki”), lokalnej imprezy gastronomicznej, która odbędzie się w dniach 2-4 września.

Loutraki jest nadmorskim miasteczkiem pełnym beztroski, do którego można łatwo dojechać samochodem autostradą krajową Ateny – Korynt. Miasto słynie z doskonałej gastronomii, w której rocznie działa ponad 110 przedsiębiorstw, w tym restauracje, tawerny i lokalni producenci.

„Taste of Loutraki” to nowoczesny festiwal żywności, którego celem jest promowanie lokalnych zakładów gastronomicznych i hotelarskich. W inicjatywie aktywnie uczestniczy ponad 30 lokalnych restauracji, cukierni i hoteli, które podczas wydarzenia będą oferować regionalne przepisy i produkty w specjalnych cenach.

W dniach 3-4 września Organizacja Turystyczna Loutraki zorganizuje serię warsztatów kulinarnych promujących tamtejszą oliwę z oliwek i wina, a także wina nemejskie, rodzynki korynckie, lokalne przepisy i piwa.

Aby stać się corocznym wydarzeniem, „Taste of Loutraki” skupia się na:
– promowaniu Loutraki jako celu turystycznego
– promowaniu produktów lokalnych
– przyciągnięciu podróżnych, którzy chcą połączyć wysokiej jakości turystykę z doświadczeniami kulinarnymi.

Wydarzenie jest przygotowywane przez Organizację Turystyczną Loutraki, Stowarzyszenie Restauracji i Żywności „Xenios Zeus”, Izbę Koryncką i firmę marketingu turystycznego Respond on Demand, pod patronatem Gminy Loutraki, Perachora, Agioi Theodoroi, Stowarzyszenia Hotelarzy Korynt i Miejskiego Funduszu Portowego Loutraki-Perachora.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tasteofloutraki.gr.