Wieczory Kulturalne organizowane po raz drugi w tym roku w dniach 13-17 września 2021 r. w Villa Allatini przez Centrum Kultury Regionu Macedonii Środkowej mają charakter charytatywny, ponieważ wszystkie dochody zostaną przekazane ofiarom pożarów. Darowizny trafia na specjalne konto otwarte przez gminę Istiaia-Edipsos.

Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek 13 września 2021 koncertem „BOSA NOVA” George’a Avramidisa i TheInventedMemories wraz z Phoebus Delivorias i Alexandrą Sieti.

We wtorek, 14.09, odbędzie się występ : TranscriptionEnsemble (George Kandylidis – skrzypce, Christos Grimpas – wiolonczela i Nikos Zafranas – fortepian) odbędzie się hołd dla 100. rocznicy urodzin Astora Piazzolli.

W środę 15 września pałeczkę przejmuje spektakl „AMALIA Bawarska – królowa w nowo powstałym państwie greckim” Marii Kyriaki, inscenizacja DIPETHE Serres w reżyserii Enke Fezollari z Kalliopi Evangelidou i Alexandrą Palai. To jubileuszowy spektakl na 200 lat rewolucji 1821 roku, który odbywa się pod auspicjami greckiego parlamentu

Program będzie kontynuowany także 16 września i odbędzie się koncert Nikosa Ziogalasa i Vassilisa Kazoulisa, któremu na scenie towarzyszyć będą On The Road, dwóch muzyków z Salonik, Dimitris Hatzidimitriou na wokalu i fortepianie oraz Paraskevas Theodorakis na wokalu i gitarze.

Letnie wieczory w Villa Allatini zamykają się w piątek 17.09 koncertem „Cruise for two” z Vangelis Germanos i Mirela Pachou, w którym uczestniczą muzycy Dimitris Moutafis (bas) i Dimitris Sinogiannis (gitara elektryczna).

Wejście będzie możliwe tylko z biletami elektronicznymi, 5 euro. Można zakupić je za pośrednictwem strony: www.viva.gr, a wszystkie dochody będą przekazane dla ofiar pożaru w Północnej Evii.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ