Ostatni numer dwumiesięcznika polskiego ”National Geographic Traveler” , przedstawiający na okładce zdjęcie z kaldery Santorini, poświęcony jest Grecji.

W czasopiśmie zatytułowanym ”25 miejsc w Grecji”, który powstał we współpracy z Organizacją Turystyczną, autorzy przedstawiają wyspy morza Egejskiego, wyspy Jońskie, Grecję Północną, Grecję Środkową oraz Peloponez. Wśród przedstawionych miejsc znajdują się te, które są najczęściej wybierane przez Polaków, jak np. Kreta, Rodos, Corfu, Santorini, Ateny oraz Saloniki, te które stopniowo zdobywają popularność, jak np. Kefalonia, Alonissos, Hydra i Aigina oraz te mniej znane Polakom jak np. miejscowości Epiru.

Autorzy chwalą dziedzictwo kultury greckiej, historię, zabytki, niepowtarzalny klimat kraju, piękno przyrody i poczucie gościnności mieszkańców, a szczególne nawiązania odwołują się zarówno do kuchni greckiej, jak i do życia nocnego w Grecji.

Jak dodaje redaktor naczelna Agnieszka Frenus, „proste przyjemności, z których tak bardzo cieszę się w tym kraju, sprawiają, że nie mogę się doczekać kolejnej podróży do Grecji”.

W ostatnich latach Grecja stanowi jedną z najczęściej wybieranych destynacji przez Polaków.

Opr. Paolina Sokulska