Instytucja Kultury „Estrada Śląska”Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek informujące o organizowanym w dniach 16-17 października 2010r. w Katowicach Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Fryderyku Chopinie.

Konkurs „Wszystko o Chopinie”

Międzynarodowy Konkurs Wiedzy  o Fryderyku Chopinie ma za cel promocję osoby oraz twórczości Fryderyka Chopina. Jest to projekt, który powstał z inicjatywy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a którego realizacji podjęły się: Centrum Kultury im. Krystyny Bochenek, Biuro Obchodów CHOPIN 2010 oraz Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie.

Aby wziąć udział w Konkursie należy wypełnić kartę zgłoszeniową zamieszczoną na stronie internetowej poświęconej Konkursowi – www.chopin-katowice.pl – przetłumaczonej na wiodące języki świata (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański,  włoski, japoński, chiński, arabski ). Konkurs zostanie przeprowadzony  w dniach 16-17 października 2010 r.  Półfinały odbędą się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, a finał Konkursu – w Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” w Katowicach.

Projekt Wszystko o Chopinie adresowany jest zarówno do polskiej, jak i międzynarodowej społeczności, pragnącej sprawdzić swoją wiedzę z zakresu życia i twórczości Wielkiego Polaka.