Ateny zdobyły dwa prestiżowe tytuły podczas World Travel Awards (WTA) European Gala Ceremony 2022, która odbyła się niedawno na Majorce w Hiszpanii. World Travel Awards to prestiżowe przedsięwzięcie, które rozpoznaje i nagradza czołowych przedstawicieli branży turystycznej z całej Europy już od 29 lat.

Ateny, które walczyły z Paryżem, Rzymem, Londynem, Lizboną, Edynburgiem, Pragą i Wenecją, zdobyły nagrodę dla najlepszego miasta kulturalnego w Europie. Drugim ważnym zwycięstwem stolicy Grecji był tytuł Wiodącego Miasta Turystycznego Europy. W tej samej kategorii nominowane były Berlin, Madryt, Lizbona, Londyn i Rzym.

W oświadczeniu władze miasta stwierdziły, że zaszczyt uzyskania tytułu Wiodącego Miasta Europy w dziedzinie turystyki jest wyrazem uznania dla strategicznych wysiłków podjętych w celu wzmocnienia rozwoju turystycznego miasta.

Warto podkreślić, że Ateny w zeszłym roku zostały sklasyfikowane na 6. miejscu w Europie i 8. na świecie wśród najlepszego miejsca spotkań i konferencji przez International Congress and Convention Association (ICCA).

Burmistrz Aten Kostas Bakoyannis podziękował miejskiej Agencji Rozwoju i Zarządzania Destynacją (ADDMA) oraz This is Athens-Convention & Visitors Bureau za wszystkie wysiłki promocyjne. Według niego, wyróżnienia te są dowodem na rosnące wyniki stolicy Grecji w dziedzinie turystyki w ostatnich latach. „Ateny mają teraz zmodernizowaną infrastrukturę i usługi turystyczne, mogą być idealną całorocznym celem podróży oferującym unikalne, autentyczne doświadczenia” – stwierdził.

Epaminondas Mousios, dyrektor generalny Athens Development and Destination Management Agency, reprezentował Ateny na europejskiej ceremonii galowej WTA na Majorce. Zaznaczył on, że nagrody dowodzą, że „Ateny są i mogą dalej rozwijać się jako silne, zrównoważone i dostępne miasto”, a „Miejska Agencja Rozwoju i Zarządzania Destynacją skutecznie zarządzała i promowała współczesną tożsamość turystyczną Aten”.

World Travel Awards, uznawane za najbardziej pożądane nagrody w branży turystycznej, uhonorowały w tym roku greckie hotele, destynacje i firmy w wielu kategoriach, pokazując, że kraj ten jest uważany za wiodący cel podróży na świecie. W 29. edycji wydarzenia wzięły udział VIP-y z branży turystycznej z 40 krajów.

opr. Zofia Dalke