W piątek 31 maja o godz. 23:00 odbędzie się koncert polskiego zespołu jazzowego w ramach Athens Technopolis Jazz Festival.

Athens Technopolis Jazz Festival powraca w kolejnym roku, aby wypełnić ateńskie wiosenne wieczory najlepszą muzyką jazzową! W tym ważnym wydarzeniu muzycznym nie mogło zabraknąć polskiego udziału. Koncert polskiego zespołu realizowany jest przy współpracy z Ambasadą RP w Atenach w ramach obchodów 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Grecją.

Wojtek Mazolewski od wielu lat urzeka publiczność na całym świecie swoim niepowtarzalnym, muzycznym klimatem. Wśród kilkunastu projektów tego wybitnego polskiego kontrabasisty, na szczególną uwagę zasługuje Wojtek Mazolewski Quintet. W sierpniu 2018 kwintet Wojtka Mazolewskiego wydał album „Polka Worldwide Deluxe Edition”, który trafił do światowej dystrybucji nakładem brytyjskiej wytwórni Whirlwind Recordings. Płyta spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem światowych mediów. Amerykański DownBeat Magazine uznał ją za jedną z pięciu najlepszych płyt jazzowych wydanych w 2018 roku. Wyróżnienie przyznane polskiemu albumowi jest tym bardziej ważne, że Downbeat to najstarszy i jeden z najbardziej prestiżowych magazynów jazzowych na świecie.

Wstęp wolny

Szczegółowy program festiwalu jazzowego

Wasza opinia