fot. Hellenic Hydroplanes

Greckie przedsiębiorstwo Hellenic Seaplanes ogłosiło niedawno, że otrzymali pierwszy wodnosamolot CESSNA Caravan C-208 w ramach planów uruchomienia krajowej sieci dróg wodnych.

CESSNA Caravan C-208 może pomieścić 12 osób. Firma Hellenic Seaplanes, mająca w planach zostanie pierwszym w Grecji przedsiębiorstwem oferującym wodne połączenia do i z wysp i Grecji lądowej, poinformowała, że drugi taki samolot zostanie dostarczony pod koniec września a trzeci pod koniec tego roku.

“Dzisiejsze przybycie oznacza rozpoczęcie wdrażania 10-letniej inicjatywy inwestycyjnej”- powiedział Nikolas Charalambous, prezes Hellenic Seaplanes, po czym kontynuował:

„Ten istotny krok otwiera nowe możliwości przed przemysłem lotniczym w Grecji i w tym samym momencie puszcza w ruch krajową sieć dróg wodnych która jest gotowa by wesprzeć loty wodnosamolotowe i powitać pasażerów.”

Jak podaje Hellenic Seaplanes, jako pierwsze zaczną działać loty z Aten do Tinos, Patmos, Sifnos i Sporad. Znacząco skróci to czas podróży z jednego miejsca do drugiego.

Porty dla hydrosamolotów które uzyskały pełne zezwolenie na działalność i przyjmowanie takich „lotów” znajdują się na Korfu, Paxi i w Patras.

“Wspieramy wysiłki utworzenia sieci oferującej transport powietrzny przy pomocy wodnosamolotów oraz będziemy robić wszystko by poprawić łączność w Grecji, wzmocnić ruch turystyczny oraz służyć obywatelom,” powiedział Christos Tsitouras, dyrektor generalny Greckiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego po spotkaniu z Charalambousem.