TBEX Europe to jedna z największych na świecie konferencji dla blogerów podróżniczych. Przyszłoroczna edycja odbędzie się na wyspie Peloponez w Grecji, a gospodarzem będzie miasto Kalamata.

Podczas pięciodniowego wydarzenia będzie można uczestniczyć w szeregu spotkań, seminariów edukacyjnych i prezentacji. W TBEX udział wezmą światowej klasy ludzie z branży. Ponad 350 dziennikarzy, blogerów podróżniczych i influencerów z całego świata zbierze się w dniach 8-12 maja 2023 r. w Kalamacie, aby dyskutować i wymieniać informacjami o najnowszych trendach, strategiach i taktykach rynku turystycznego, ale także promować w mediach społecznościowych piękne i wyjątkowe doświadczenia, które Peloponez może zaoferować odwiedzającym. W programie konferencji TBEX Europe 2023 znajdą się wieczory networkingowe dla delegatów oraz wycieczki zapoznawcze po Peloponezie.

Wielka okazja dla Peloponezu

fot. Gmina Kalamata

Greckie miasto Kalamata zostało wybrane jako miejsce konferencji po nominacji złożonej przez Region Peloponezu we współpracy z grecką firmą marketingu turystycznego Mindhaus. „Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Regionem Peloponezu, aby gościć TBEX Europe 2023 w Kalamacie w maju 2023 roku” – powiedział Rick Calvert, dyrektor naczelny TBEX. Według dyrektora, ten piękny region reprezentuje dokładnie te formy turystyki, które są atrakcyjne dla środowiska blogerów podróżniczych – wspaniała natura, historia, jedzenie i kultura. „Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak uczestnicy odkrywają i dzielą się fascynującymi historiami, które region Peloponezu ma do zaoferowania podróżnikom z całego świata” – dodaje dyrektor naczelny.

Gubernator Peloponezu Panagiotis Nikas podkreśla, że region będzie w pełni przygotowany by dostarczyć delegatom TBEX niezapomniane podróżnicze doświadczenia. Zarówno zespół profesjonalistów prowadzących konferencję, jak i osoby odpowiedzialne za infrastrukturę, hotelarze i mieszkańcy będą współpracować przy organizacji wydarzenia.

Grecki minister turystyki Vassilis Kikilias podkreśla: „Jest to wielkie osiągnięcie dla regionu Peloponezu, który Ministerstwo Turystyki wspierało od samego początku… Ci wyspecjalizowani profesjonaliści z branży turystycznej spotkają się w błogosławionym miejscu, jakim jest Peloponez i będzie to wspaniała okazja nie tylko do jego promocji, ale także do stworzenia unikalnego doświadczenia podróżniczego”. Greckie Ministerstwo Turystyki i Grecka Narodowa Organizacja Turystyki (GNTO) poparły nominację Kalamaty jako miejsca goszczącego TBEX Europe 2023.

fot. Gmina Kalamata

„Goszczenie wydarzenia TBEX to wielki sukces dla Peloponezu… Będzie to doskonała okazja do zaprezentowania całego regionu międzynarodowej społeczności podróżniczej, a dla profesjonalistów z tego obszaru do stworzenia trwałych relacji i partnerstwa z kluczowymi dziennikarzami, blogerami podróżniczymi i influencerami” – powiedział sekretarz generalny GNTO Dimitris Fragakis.

Anna Kalogeropoulou, zastępca gubernatora regionu Peloponezu ds. turystyki i kultury, powiedziała, że organizacja TBEX Europe 2023 będzie katalizatorem, który wprowadzi Peloponez w nową erę – erę nowych technologii, odpowiedzialności wobec społeczności lokalnych i środowiska, tworzących jeszcze silniejszy i trwalszy produkt turystyczny.

Konferencja w Kalamata będzie drugim wydarzeniem TBEX Europe w Grecji. Wcześniej, w 2014 roku środowisko podróżnicze zebrało się w Atenach. Event cieszył się ogromną popularnością. Szef TBEX, Rick Calvert, oczekuje podobnego wyniku w 2023 roku.

Więcej informacji na temat konferencji TBEX Europe 2023 można znaleźć tutaj: https://tbexcon.com/2023-europe/.

opr. Zofia Dalke