mazury1

W końcowej rozgrywce liczyć się będzie każde kliknięcie. Każdy sms. ”Światowy Dzień Głosowania na Wielką Krainę Jezior Mazurskich” ogłoszony został przez Polską Organizację Turystyczną na 15 września.

W konkursie pn. Nowe 7 Cudów Natury na jedynego polskiego kandydata – Krainę Wielkich Jezior Mazurskich głosowali będą Polacy w kraju i w odległych miejscach świata. Parlamentarzyści i politycy oddadzą głosy w gmachu Sejmu.

Głosowanie na polskiego finalistę zostało precyzyjnie zaplanowane. Przebiegać będzie na wszystkich kontynentach. Nad przebiegiem głosowania czuwały będą zespoły Polskich Ośrodków Informacji Turystycznej w Japonii, Chinach, Indiach, Rosji, Ukrainie, na Węgrzech, w Austrii, Niemczech, krajach Beneluxu, Francji, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Dobry przykład rodakom w kraju dadzą politycy obecni w budynku przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Należy być pewnym powodzenia akcji.

W trakcie głosowania półfinałowego w roku 2009, przy specjalnie ustawionym przez Polską Organizację Turystyczną, ułatwiającym głosowanie kiosku internetowym gromadzili się deputowani wszystkich opcji politycznych w asyście kamer i mikrofonów programów informacyjnych. Wyraz tej budującej jednomyślności podziałał. Rosnąca liczba kliknięć oznaczających oddany głos na polskich pretendentów do tytułu cudu przyrody wpłynęła na przetasowania w czołówce stawki. Mazurskie Jeziora i Białowieża awansowały znacząco w rankingu szwajcarskiej fundacji. Ostatecznie finał osiągnęły Mazury. Sukces jest bezsporny.

Do decydującej rozgrywki zakwalifikowało się  dwadzieścia osiem miejsc na świecie. Z Europy tylko pięć. W tym Mazury. Aby kandydat reprezentujący nasz kraj zdobył tytuł, konieczna będzie mobilizacja internautów i posiadacze telefonów komórkowych. Wykorzystując te łącza komunikacji oddać można głos poparcia doliczany do ogólnej sumy gromadzonej na kontach finalistów.

Na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Jacka Pałkiewicza, podróżnika i ambasadora Mazur w tym konkursie, do promocji akcji powszechnego głosowania włączył się prezydent Bronisław Komorowski. Podczas pobytu w Giżycku na terenie mariny nad jeziorem Niegocin prezydent Komorowski po zalogowaniu się za pośrednictwem internetowego kiosku POT na portal szwajcarskiej fundacji www.New7Wonders.com wybrał w formularzu Mazury na liście finalistów ubiegających się o tytuł najpiękniejszych miejsc na świecie. Swój głos oddał także wysyłając sms. Przy okazji zaapelował do wszystkich rodaków, by solidarnie przyłączyli się do akcji powszechnego głosowania na Mazury.

”Światowy Dzień Głosowania na Wielką Krainę Jezior Mazurskich” przypada 15 września, ale niecierpliwi nie muszą czekać. Mogą  to zrobić podobnie jak Prezydent RP korzystając ze strony internetowej www.New7Wonders.com.  Linki do formularza, w którym oddaje się głos, umieszczono ponadto na stronie www.mazurycudnatury.org. Konto Mazur można powiększyć o oddany głos także wysyłając sms na numer 7155 wpisując w treści: Mazury (używając wielkich i małych liter). Ta druga forma wiąże się z kosztem – 1,23 zł. Liczba wysłanych sms nie jest limitowana, nawet z tego samego numeru.

Źródło: aktualnosciturystyczne.pl