Gmina Ateny otworzyła dwa parki dla psów na obszarach Probonas i Neos Kosmos, oferując właścicielom zwierząt tereny, na które mogą zabrać czworonożnych przyjaciół na ćwiczenia bez smyczy i zabawę w bezpiecznym otoczeniu.

Według burmistrza Aten Kostasa Bakoyannisa oba parki oferują właścicielom zwierząt domowych i ich psom możliwość spacerów o każdej porze dnia.

Znajdujące się w Probonas i na Placu Ovreovits parki posiadają wydzielone strefy dla małych i dużych psów, co zapewnia bezpieczeństwo podczas zabawy bez smyczy.

„Naszym zamiarem jest przekształcenie Aten w miasto przyjazne zwierzętom. Te dwa nowoczesne parki to dopiero początek. Chcemy stworzyć więcej parków dla psów w dzielnicach miasta i zapewnić zwierzętom idealne warunki do zabawy i nauki”– powiedział Bakoyannis.

Oprócz tego, że ateńskie psy mają miejsca do biegania i zabawy, parki oferują również zwierzętom możliwość spotkań towarzyskich i treningu. Należą do nich rampy do wspinania, drewniane korytarze wznoszące/schodzące i drewniane przeszkody dla psów każdej wielkości.

Parki są ogrodzone i wyposażone w podwójne bramy, dzięki którym psy pozostają w parku przez cały czas.

Obejmują one również stacje wodne, ławki i miejsca zacienione potrzebne podczas gorących miesięcy.

Ze względów bezpieczeństwa parki mają również dodatkowe oświetlenie w godzinach wieczornych.