Centrum Narciarskie znajduje się na zachodnim zboczu góry, w miejscu Vryssopoules. Mówiąc o ośrodku nie sposób pominąć znana górę Olimp. Olimp to najwyższy masyw górski w Grecji,  uwieńczony ośmioma szczytami, z których najwyższym jest szczyt Mitikas 2917 m n.p.m.

Jest to pierwszy grecki Park Narodowy. Został on od 1981 r. dodany do Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO. Olimp jest położony między północną a środkową częścią kraju, oddzielający historyczną Macedonię od Tesalii. Masyw Olimpu zbudowany jest z dolnojurajskich (liasowych) skał osadowych powstałych w płytkim morzu epikontynentalnym. Około milion lat temu, w epoce lodowcowej, masyw Olimpu był zlodowacony, czego pozostałością są cyrki lodowcowe. Zbocza gór porośnięte są lasami iglastymi, liściastymi oraz makią. W wyższych partiach lasy przechodzą w łąki.

W mitologii greckiej Olimp uważany był za siedzibę bogów greckich, w tym najważniejszego: Zeusa. Z tego miejsca bogowie mieli kierować ludzkimi losami. Wierzono, że ilekroć jakiś człowiek próbował tam wejść, spadał z niego.

Prezentowany ośrodek jest to ośrodek narciarski należący do armii greckiej. Powoduje to, że informacje na jego temat są stosunkowo ograniczone. W miejscu Vryssopoules znajduje się KEOAH (Centrum Edukacyjne Alpejskich Wyścigów Narciarskich) armii greckiej. Armia zbudowała i obsługuje, w celu szkolenia swoich pracowników, ośrodek narciarski znany jako Centrum Narciarskie Olympos.

Wstęp do ośrodka jest bezpłatny jednak warunkowany jest pewnymi czynnikami. Aby wejść, należy mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport i poprosić o pozwolenie dowódcy dowodzącego. Dla osób przyjeżdżających z zagranicy zezwolenie wydaje jedynie biuro wojsk specjalnych w Atenach – pozwolenie Dyrekcji Sił Specjalnych Sztabu Generalnego Armii Greckiej. Wszystkie samochody muszą pozostać poza obozem. Dla grup wymagana jest również zgoda Dyrekcji Sił Specjalnych oraz Administracji Obozu. Wypełnienie formalnego oświadczenia, w którym zaznacza się, że w razie wypadku wojsko nie ponosi za niego żadnej odpowiedzialności, jest również konieczne dla każdego. Ośrodek posiada 3 dość łatwe trasy (czerwone).

Olymp jest wymieniany jako najpopularniejsza góra w Grecji dla wędrowców oraz wspinaczy. Na temat tej góry można powiedzieć wiele. Bez wątpienia ma imponującą wysokość. Jest także nieodzownie powiązana z piękną grecką mitologią oraz jest stosunkowo dostępna. Te walory sprawiają, że jest atrakcją dla tysięcy turystów z całego świata.

Drogi i ścieżki przecinające masyw górski, a w większości doskonale utrzymana infrastruktura, daje możliwość turystom wspaniałych wycieczek. W wielu miejscach w pobliżu źródeł i fontann znajdują się miejsca do siedzenia, które oferują odwiedzającym chwile relaksu i refleksji.

Dla wspinaczy Olimp to uprzywilejowane miejsce. Są zorganizowane trasy i różne schroniska. Trasy wspinaczkowe na Olimp rozpoczynają się w Litochoro, Dion i Petrze. Olimp zatem oferuje każdemu coś ciekawego, piękne widoki, możliwość przełamywania swoich słabości oraz przeniesienie się w mitologiczny świat dawnej Grecji.

W okolicach omawianego ośrodka znajduje się Klasztor Olymbiotissa, który cieszy się zainteresowaniem ze strony turystów wizytujących ten obszar Grecji.