fot. flashnews.gr

VI Festiwal Muzyki Kreteńskiej rozpoczyna się w poniedziałek, 13 czerwca i potrwa do piątku, 17 czerwca włącznie. W godzinach 20:00- 24:00 nad malowniczym Jeziorem Voulismeni w Agios Nikolaos odbędzie się kilka wyjątkowych koncertów z udziałem wielkich osobistości lokalnej sceny muzycznej.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Nauczycieli Szkolnictwa Podstawowego- Mirabello- Plateau oraz Region Kreta.

Czeka nas prawdziwa uczta muzyczna w najlepszym towarzystwie.

Trzy wieczory poświęcone będą wielkim postaciom kreteńskiej muzyki, zwłaszcza koncert piątkowy, kończący pięciodniowe muzykowanie, koncert pożegnalny- w hołdzie dla Psaradonisa i Psarogiannisa z udziałem Manosa Loukakis, Niki, Giorgosa i Lampi Xilouris oraz Dimitrisa Sgourosa.

Wiem, że są wśród nas miłośnicy kreteńskich braci Stratakis- Στρατάκης- Nikos i Giorgos zagrają dla nas niepowtarzalny koncert we wtorek, 14 czerwca!!!

W tym samym czasie, w dniach 13-17 czerwca, w Klubie Marynarza odbędą się wystawy folklorystyczne i występy taneczne Organizowane przez Stowarzyszenia Kulturalne Kritsa, Krousta i Elounda. Będzie to wyjątkowa okazja by zapoznać się, poznać bliżej czy poobcować z lokalnym folklorem i kulturą Krety oraz jej mieszkańcami.

Jak mówią sami organizatorzy, Festiwal jest kolejną już próbą kontynuacji wyspiarskiej tradycji poprzez poznawanie i kontakt młodego pokolenia z elementami kulturowymi regionu Lassithi oraz Krety w ogóle.

A dla nas, nie- Kreteńczyków, ale jednak miłośników wyspiarskiej kultury, muzyki i sztuki to idealna okazja do spotkania z prawdziwą Kretą.

Wstęp na wszystkie koncerty podczas Festiwalu jest bezpłatny.

Bawcie się pięknie i miejcie się najlepiej na Krecie, czy gdziekolwiek będziecie w tych dniach.

Sylwia Wasielak