Źródło zdjęcia: athenstransport.com

Według nowych badań, metro w Atenach cieszy się drugą najgorszą reputacją pod względem kradzieży kieszonkowych na świecie.

W badaniu przeprowadzonym przez internetowy serwis money.co.uk przeanalizowano całkowitą liczbę recenzji na Tripadvisor dla popularnych atrakcji i stacji transportowych na całym świecie i porównano je z liczbą recenzji, które wspominają o kieszonkowcach, w celu ujawnienia najgorszych miejsc turystycznych pod względem prawdopodobieństwa kradzieży.

Według tej analizy metro w stolicy Grecji zajmuje drugie miejsce pod względem skarg na kieszonkowców, po targu miejskim w Benidorm w Hiszpanii.

Miejsca takie jak rynki i zatłoczone stacje metra przyciągają najwięcej kieszonkowców, komentują badania.

Chociaż jest to szybki i wygodny sposób poruszania się po tym pięknym mieście, wydaje się, że według komentarzy podróżnych ze strony Tripadvisor, metro ma ogromny problem z kradzieżami kieszonkowymi, ponieważ 88 z łącznej liczby 579 recenzji na stronie wspomina o kieszonkowcach.

Jak uniknąć kradzieży kieszonkowej

Według przewodnika money.co.uk o tym, jak nie paść ofiarą kieszonkowców, podróżni powinni upewnić się, że wszystkie ich kosztowności są szczelnie zamknięte w torbie lub torebce, gdy przebywają w zatłoczonych obszarach turystycznych. Zamki błyskawiczne w torbach powinny być również skierowane do wewnątrz, jeśli to możliwe, lub być ukryte pod warstwami odzieży, aby utrudnić do nich dostęp.

Kolejnym dobrym pomysłem są torby i ubrania zaprojektowane specjalnie w celu przeciwdziałania kieszonkowcom, z tajnymi kieszeniami i przegródkami, takimi jak paski na pieniądze.

Przewodnik sugeruje również, aby tam, gdzie to możliwe, nie nosić plecaka. Niestety plecaki są prawdopodobnie najłatwiejszym celem dla kieszonkowców, ponieważ nie sposób zawsze mieć ich na oku. Fakt, że otwór plecaka nie dotyka ciała użytkownika, również ułatwia kradzież, ponieważ osoba nawet nie poczuje, gdy będzie okradana.

Na koniec przewodnik radzi, aby podróżni zachowywali przede wszystkim czujność i uwagę. Powinni również unikać eksponowania cennej biżuterii, wartościowych przedmiotów lub gotówki podczas wizyty w dużych, europejskich miastach.