mleko_1

Mleko sprzedawane bez wartości odżywczych

Czy wiecie, że jeżeli mleko w kartonowym opakowaniu nie jest sprzedane w określonym terminie, wówczas jest zwracane do przemysłu i ponownie przechodzi pasteryzację, aby wrócić na pułki do supermarketu?

Niewiarygodne? Jednak prawo pozwala dużym zakładom przemysłowym powtórzyć procedurę pasteryzacji do 5 razy, co pozostawia mleko bez smaku i jakości, a przede wszystkim wartości odżywczych…

Kiedy mleko trafia na półki do supermarketu na sprzedaż, każdy kartonik posiada numer na dole (pod spodem) opakowania. Ta liczba wynosi od 1 do 5. Wystarczy kupić mleko do osiągnięcia liczby 3, tj. pasteryzacja mleka wykonana 2-krotnie.

Nie kupuj mleka z numerem 4 i 5, ponieważ jakość jest zniszczona lub osłabiona. Podobnie jest z mlekiem w butelce, te same liczby są wskazane w dolnej części opakowania od 1 do 5. Jeśli po zakupie mleka stwierdzasz, że na opakowaniu jest numer 1 oznacza to, że opuściło fabrykę po raz pierwszy, ale gdy występuje liczba 4 mleko powracało do przemysłu 3 razy.

Następnym razem, gdy kupujesz mleko, spójrz na dno butelki. Nie kupuj mleka, gdy na opakowaniu występuje numer 4 lub 5, a nawet 3, pomimo tego, że jest dopuszczone do sprzedaży nie posiada wzbogaconych wartości odżywczych.

mleko