W dniach 9-12 luty w Centrum Ekspozycyjnym w Atenach – Metropolitan Expo odbyła się 13. edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Hoteli i Gastronomii Ho.Re.Ca.

Największe w Grecji i na Bałkanach wydarzenie branży hotelarskiej, restauracyjnej i cateringowej od lat stanowi wyjątkową okazję do nawiązania kontaktów z producentami i dostawcami rozwiązań dla biznesu.

Targi, co roku tętnią życiem a program merytoryczny zawiera cenną porcję wiedzy, z której chętnie korzystają zarówno profesjonaliści jak i osoby pragnące rozwinąć własny biznes.

W tegorocznej edycji ponad 550 wystawców greckich i zagranicznych w tym i z Polski zaprezentowało najwyższej jakości wyposażenie gastronomiczne i hotelarskie oraz szeroką ofertę żywności, napojów i alkoholi. Aromat kawy zachęcał do odwiedzin strefy Coffee Events a dodatkowych wrażeń dostarczyły konkursy prowadzone przez uznanych mistrzów kuchni, pokazy kulinarne czy smakowite degustacje.

horeca11 2018 horeca5 2018 horeca2 2018

Czterodniowe targi odwiedziło ponad 120 000 biznesowych gości z każdego zakątka Grecji i Cypru oraz południowo-wschodniej Europy. Odwiedzający mieli możliwość nawiązania nowych kontaktów i poszerzenia obecnych, dokonania oceny zapotrzebowania rynku na ich produkty czy usługi oraz śledzenia globalnych trendów.

Podczas targów odbyły się także liczne wykłady i szkolenia branżowe prowadzone przez ekspertów forów dyskusyjnych. Z wiedzy ekspertów mogli skorzystać ci, którzy prowadzą swoje działalności lub dopiero planują ich budowę czy otwarcie.

Polskie stoisko
Już od kilku lat Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach organizuje na targach Ho.Re.Ca. stoisko promocyjno – informacyjne, na którym polskie firmy prezentują swoje oferty. W tym roku na stoisku WPHI Ateny brało udział 19 firm polskich. Pod numerem C 27 w czwartym pawilonie spośród polskich przedsiębiorców znaleźli się m.in. producenci wyrobów mlecznych, mięsnych, rybnych, przetworów owocowo-warzywnych, artykułów delikatesowych, kosmetyki, drukarki i kasy fiskalne, firma transportu międzynarodowego.

horeca4 2018 horeca10 2018 horeca8 2018

Polskie stoisko przyciągało tłumy odwiedzających. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się polska żywność, która słynie z dobrej jakości, czego potwierdzeniem jest systematyczny wzrost polskiego eksportu do Grecji. Wielką atrakcję wzbudził produkt firmy Abyss Glass, która, zaprezentowała po raz pierwszy na targach w Grecji „Interaktywne lustro” oraz produkt firmy Funtronic – „Magiczny Dywan”- podłogę interaktywną.

horeca3 2018 horeca6 2018 horeca1 2018

W trakcie spotkań na stoisku prowadzono rozmowy zarówno podczas jak i poza wystawą z przedsiębiorcami greckimi zainteresowanymi współpracą z Polską.

Targi Ho.Re.Ca 2018 w Atenach były doskonałą okazją do promocji polskich producentów sprzętu oraz wyposażenia restauracji i hoteli jak i polskiej żywności.

Partnerami WPHI Ateny w organizacji pawilonu była Polsko – Grecka Izba Przemysłowo – Handlowa z siedzibą w Warszawie.

Tekst, zdjęcia Marzena Mavridis