Uber zapowiada rozszerzenie swoich usług w Salonikach we współpracy z taksówkami miejskimi. UberTAKI to globalna aplikacja transportową, która pozwala bezpiecznie i wygodnie podróżować w dowolne miejsce za naciśnięciem jednego przycisku.

Jak wspomniano w komunikacie, od 2014 roku usługa UberTAXI obsługuje tysiące użytkowników w Atenach. Teraz aplikacja Uber jest również dostępna w Salonikach.

„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą działalność w Salonikach. (…) Dzięki naszej współpracy z miejskimi taksówkami zapewnimy naszym mieszkańcom i gościom niezawodny i bezpieczny transport” – mówi dyrektor generalny Ubera w Grecji, Sarita Varouch.

Uber to niedrogi i niezawodny sposób na przemieszczanie się mieszkańców, ale także turystów w dowolne miejsce. Aplikacja została stworzona z myślą o zapewnieniu wysokich standardów oraz bezpieczeństwa na każdej trasie, zarówno dla pasażerów, jak i dla samych kierowców. Jest ona wzbogacona o lokalizację pojazdów GPS, przewodnik nawigacyjny i systemem oceny kierowców.

Firma dodaje, że od początku pandemii Uber inwestuje w aplikacje i praktyki zapewniające maksymalne bezpieczeństwo podróży, zapewniając taksówkarzom bezpłatne maski i udzielając instrukcji, jak z nich korzystać.

Obsługa Ubera jest bardzo prosta. Po zainstalowaniu aplikacji i podaniu danych wystarczy wskazać pożądaną trasę. Następnie wybierasz taksówkę i wyświetlany jest przewidywany czas przyjazdu, numer rejestracyjny pojazdu, model samochodu oraz niezbędne informacje dla kierowcy.

„Uber zaczął od prostego pomysłu. Zapewnij usługi transportowe za naciśnięciem jednego przycisku. Wkrótce ta forma stała się popularną aplikacją na całym świecie, która umożliwia 19 milionów codziennych podróży do 700 miast w 66 krajach. Mając ponad 15 miliardów podróży na całym świecie, Uber ma konsekwentny cel, jakim jest ekonomiczne i bezpieczne przybliżanie ludzi do celu, nawet z bardziej odległych punktów ”– podała firma w oświadczeniu.