„Regeneracja wybrzeża w Eliniko na Riwierze Ateńskiej zapewni mieszkańcom Aten i gościom dostęp do morza i będzie promować grecką stolicę jako całoroczny cel turystyczny” – powiedział dyrektor generalny Lamda Development Odisseas Athanasiou podczas prezentacji internetowej

Firma Lambda Development przedstawiła swoje plany rewitalizacji 3,5-kilometrowej strefy przybrzeżnej, która dziś jest niedostępna i słabo zagospodarowana. Przedstawiono także projekty architektoniczne Galerii Marina w Agios Kosmas – obie części projektu „The Ellinikon”.

„Połączenie z morzem to kluczowy element naszych planów dotyczących „The Ellinikon”. Dlatego przebudowa obszaru przybrzeżnego jest sama w sobie samodzielnym projektem, który ma zostać ukończony do 2025 r.”– powiedział Athanasiou.

„Regeneracja frontu przybrzeżnego przyczyni się do promocji Aten jako międzynarodowego całorocznego celu podróży i pomoże rozwiązać problem sezonowości turystyki. Doprowadzi to również do wysokiej jakości turystyki, która jeszcze bardziej poprawi wizerunek Grecji” – dodał Dyrektor generalny Lambda Development Odisseas Athanasiou

Po ukończeniu linia brzegowa Ellinikon będzie zawierać:

  • 1 km piaszczystej plaży dostępnej dla wszystkich
  • Marina Tower – pierwszy zielony drapacz chmur w Grecji
  • Marina Agios Kosmas, która zostanie zmodernizowana pod względem pojemności i usług, aby pomieścić większe jachty
  • Dwa luksusowe hotele i kompleksy mieszkaniowe, które powstaną we współpracy z TEMES S.A. – deweloper Costa Navarino.

Ponadto Ellinikon będzie obejmował 50-kilometrową sieć ścieżek spacerowych i rowerowych, a także transport publiczny, który połączy front nadmorski z Metropolitan Park i innymi obszarami Eliniko.

Jednym z najważniejszych projektów deweloperskich Eliniku jest Marina Galleria, obszar handlowo-gastronomiczny i rozrywkowy o powierzchni 22 000 mkw.

Kompleks ma zostać ukończony w ciągu najbliższych pięciu lat i będzie zlokalizowany przed nową mariną Agios Kosmas oraz obok parku miejskiego Eliniko.

Zaprojektowany przez wielokrotnie nagradzanego japońskiego architekta Kengo Kumę, zostanie zrealizowany na dwóch poziomach: pierwszy poziom zapewni bezpośredni dostęp do morza, a tarasy drugiego piętra będą oferować wspaniałe widoki.

Marina będzie zawierać

– 30 restauracji i kawiarni
Nagradzane restauracje renomowanych szefów kuchni będą dostępne głównie na pierwszym poziomie

– 70 greckich i międzynarodowych marek mody
W części handlowej znajdą się renomowane greckie i zagraniczne marki modowe. Sklepy będą oferować funkcje rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, takie jak interaktywna ekspozycja sklepowa, inteligentne lustra i przymierzalnie oraz spersonalizowane propozycje zakupów.

– Wydarzenia całoroczne
W lokalach rozrywkowych odbędzie się wiele różnych wydarzeń, w tym pokazy muzyki i mody, koncerty, wydarzenia artystyczne i wystawy.

Obiekt ma również na celu stać się pionierskim projektem w zakresie zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem najbardziej zaawansowanych technologii przyjaznych dla środowiska.

„Marina Galleria ma na celu oferowanie zintegrowanych zakupów, gastronomii i rozrywki oraz stanie się wyjątkowym miejscem nowej generacji dla Greków, a także gości z całego świata” – powiedziała Melina Paizi, dyrektor ds. rozwoju Lambda Development.