Wszyscy pasażerowie lotów międzynarodowych do Grecji będą zobowiązani do wypełnienia formularza Passenger Locator Form (PLF) przed odprawą, poinformował grecki Urząd Lotnictwa Cywilnego (CAA) w zawiadomieniu o bezpieczeństwie lotniczym wydanym w sobotę, 27 czerwca 2020 r. .

Według greckiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego pasażerowie lotów międzynarodowych są teraz zobowiązani do wypełnienia formularza przed wjazdem do kraju.

CAA stwierdza: „Wszyscy podróżni są zobowiązani do wypełnienia Passenger Locator Form co najmniej 48 godzin przed odprawą i podania informacji o lotnisku odlotu, ich adresie pod którym będą przebywać w Grecji. Formularz zawiera także inne niezbędne dane”.

System wygeneruje kod QR, który należy wydrukować lub zapisać na urządzeniu mobilnym – w wypadku podróży lotniczych będzie on skanowany przy wyjściu z samolotu.

Formularz jest kluczowym elementem w zakresie ochrony obywateli, a jednocześnie zapobiega rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Pasażerowie będą zobowiązani do wypełnienia formularza od tego samego dnia, w którym wydano zawiadomienie o bezpieczeństwie lotniczym. Dokumenty będą obowiązywać do poniedziałku, 31 sierpnia 2020 r.

1 lipca Grecja przyjmie pasażerów z UE i 18 krajów spoza UE. Niestety, na razie Amerykanie, Brytyjczycy i Rosjanie nie mogą podróżować do Grecji.

Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis potwierdził w poniedziałek, że loty z Wielkiej Brytanii i Szwecji nie będą dozwolone do 15 lipca.

Tymczasem w sobotę rząd Wielkiej Brytanii potwierdził, że zniesie wymóg 14 – dniowej izolacji przez wczasowiczów po powrocie do Wielkiej Brytanii z podróży do Grecji, Francji i Hiszpanii.

Wymóg 14 – dniowej kwarantanny był głównym czynnikiem zniechęcającym brytyjskich turystów, którzy należą do największych grup narodowych odwiedzających Grecję każdego roku.

Przyjeżdżający turyści są również zobowiązani do noszenia masek i utrzymywania dystansu społecznego.

Formularz PLF można pobrać tutaj

mm

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ, ypa.gr

Wasza opinia