Jak co roku Festiwal odbywał się w sierpniu (tegoroczna edycja w dniach 19-25 sierpnia) w katolickiej katedrze Św. Jerzego w Ano Syros. Organizatorzy, czyli Diecezja Katolicka na Syros oraz Stowarzyszenie Greckich Katolików z Syros, już po raz trzeci zaprosili artystów z Europy do udziału w tym projekcie. Tym razem Festiwal gościł organistów z Austrii, Szwajcarii i Polski.

Ideą Festiwalu jest popularyzacja muzyki organowej, która, przez wzgląd na różnice w obrządku liturgicznym, nie jest znana szerokiemu odbiorcy w Grecji. Organy znajdujące się w Katedrze Św. Jerzego w Ano Syros są najstarszym instrumentem organowym na terenie Grecji (pochodzą z 1888 r.)., a ich brzmienie jest wyjątkowe.

W tym roku tematem przewodnim Festiwalu była muzyka filmowa. Organista p. Damian Skowroński wykonał improwizacje organowe na bazie muzyki filmowej pochodzącej z takich produkcji jak: „Pianista”, „Człowiek z żelaza”, „Fantom w operze”, czy „Władca Pierścieni”. Pan Skowroński jest ekspertem w dziedzinie improwizacji organowej. Jest absolwentem warszawskiej uczelni muzycznej, asystentem w Zakładzie Muzyki Kościelnej UMFC, a także studentem berlińskiego Uniwersytetu Sztuk, gdzie kształcił się w kierunku improwizacji organowej u prof. Wolfganga Seifena. W ostatnim utworze pochodzącym z filmu „Rydwany ognia” p. Skowrońskiemu akompaniował grecki oboista p. Dimitrios Sideris. Duet ten spotkał się z ogromnym uznaniem licznie zgromadzonej publiczności, w tym Biskupa Diecezji Katolickiej na Syros Petrosa Stefanou. Placówkę reprezentowała p. Anna Maleta na co dzień zajmująca się kwestiami gospodarczymi oraz promocją kultury w Wydziale Polityczno-Ekonomicznym Ambasady RP w Atenach.

Słuchacze koncertu mieli także możliwość zapoznać się z wystawą dot. życia Stanisława Moniuszki – słynnego dyrygenta, kompozytora i organisty, która została zaprezentowana w foyer katedry.