Wiele domostw i mieszkań zostało zniszczonych bądź częściowo zalanych z powodu gwałtownych burz, które przechodzą nad krajem od wczoraj. Nieustający deszcz spowodował zalanie ulic, mieszkań a na ulicach ruch jest utrudniony.

Przykre okazały się doniesienia o zaginięciu 33 latka z Zakynthos, który według ostatnich danych stracił życie, gdy jego samochód w wyniku powodzi znalazł się w rowie. Na wyspie nadal panują ciężkie warunki.

Ateny są sparaliżowane przez nieustające ulewy. Nieczynna jest stacja metra Megaro Mousikis, a w całej Attyce występują przerwy w dostawie prądu. Szczególne problemy notowane są w okolicach Plateia Viktorias, przy ulicy 3 Septemvriou, Plateia Attikis i na dzielnicy Ambelokipoi.

Problemy w przemieszczaniu się jak podają media w centrum Aten dotyczą stacji metra Katehaki i w okolicach Vironas – w centralnej jednostce regionalnej Aten.
Według stacji meteorologicznych deszcze potrwają jeszcze jutro do późnego wieczora, a w wyższych partiach gór niewykluczone są opady śniegu.

Opr. Karolina Swat