Wszystko zaczęło się od spaceru na Santorini w okolicach Firostefani. Przestrzeń, biel domów i kolor morza egejskiego nadają majestatu temu miejscu, co w połączeniu z historią tłumaczy dlaczego tak wielu ludzi od tysięcy lat jest zauroczonych ta wyspą.

Po 16 latach wciąż wracam do Grecji i nadal odkrywam nowe miejsca. Ostatnie dwa lata to częste wycieczki po tym przepięknym kraju połączone z pracą, której efektem są moje filmy i zdjęcia.

Imponujacych miejsc w całej Grecji jest pełno, właściwie każdy region ma do zaoferowania spektakularne widoki. Wielu ludzi pyta się zawsze, co mogę polecić. To bardzo trudne pytanie. Dla mnie zawsze najpiękniejsze będą Cyklady za ich surowość i wciąż pewną niedostępność, ale nie mogę pominąć, Peloponezu, wysp Dodekanez czy wysp Jońskich z przepięknymi plażami i błękitnym morzem. Każdy też będzie zachwycony archipelagiem Sporadów gdzie na mnie największe wrażenie zrobiło Skopelos, mała perełka jeszcze nie zadeptana przez turystów, porośnięta przepięknymi lasami sosnowymi .

Grecja na tle innych krajów wyróżnia się niezwykłym urozmaiceniem krajobrazów – od mitycznego masywu Olimpu i przepięknych klasztorów na szczytach gór do ciągnących się kilometrami wybrzeży z niezliczoną ilością uroczych zatoczek i plaż. To wszystko w połączeniu z prostą i smaczną kuchnią i wyjątkową gościnnością ludzi, która wynika z tradycji rodzinnej, z otwartości na drugiego człowieka tworzy wyjątkowe miejsce na Ziemi.

Przedstawiam wam film z mojej długiej podróży po Grecji.

Autor: Paweł Worsztynowicz

Wasza opinia