Nagroda za najlepszą grecką oliwę z oliwek (Best of Greece) trafiła do „Grand Cru Extra Virgin Olive Oil” Terra Creta podczas rozdania nagród oliwy z oliwek w 2020 roku.

Konkurs odbył się na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Zurychu.

Konkursy w tej kategorii rozpoczęły się w 2001 roku w ramach wystawy Gourmesse i są organizowane przez Instytut Żywności i Napojów Uniwersytetu w Zurychu. Od tego czasu nagrody w kategorii „oliwy z oliwek” cieszą się wielkim powodzeniem każdego roku i zostały oficjalnie uznane w 2013 r. przez Międzynarodową Radę ds. Oliwy z Oliwek (MKOl).

Zwycięska Terra Creta znajduje się w środku słynnego gaju oliwnego w Kolymvari w Chanii. Dzięki silnemu przywiązaniu do jakości udało jej się eksportować oliwę z oliwek do ponad 45 krajów na całym świecie, zdobywając ponad 75 nagród w konkursach międzynarodowych.

Firma podchodzi do produktu oraz procesu produkcji całościowo, współpracując z zespołem rolników pod nadzorem agronomów, użytkując najnowocześniejszy młyn olejowy i jednostkę butelkującą. Filozofia firmy opiera się na dostarczaniu konsumentom produktów o wysokiej wartości odżywczej, wytwarzanych w ramach zrównoważonych praktyk.

MM
Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ, terracreta.gr