Fotografia, malarstwo, rzeźba i sztuka tatuażu wzbogacą doświadczenie wszystkich tych, którzy znajdą się w SNFCC (Centrum Kultury Foundacji Stavros Niarchos) 28 maja.

TEDxAthens świętując swoje 11 urodziny, uhonoruje sztukę fotografii wystawą, która będzie miała miejsce na 4 piętrze SNFCC i będzie otwarta przez cały czas trwania głównego wydarzenia.

Jedenastu fotografów, o unikalnym podejściu i estetyce, zbada „Wielkie Nieznane” poprzez 11 jednostek tematycznych i uchwyci je za pomocą 11 imponujących zdjęć. Wystawa ”Vizualizing the Unknown”(„Wizualizacja nieznanego”) ma na celu rzucić wyzwanie wyobraźni zwiedzających, a nawet podważyć ludzką percepcję.

Pierwsza fotografia, która przetrwała do dzisiaj, została zrobiona w roku 1826 przez Nicéphore’a Niépce’a i przedstawiała ona widok z okna. Dzisiaj, po 196 latach, co chwilę robione są zdjęcia i odgrywa to dużą część codzienności patrząc na rozwój mediów społecznościowych. Podczas TEDxAthens będzie możliwość przedstawienia własnej historii i uwiecznienia jej w fotobutce znajdującej się na 1 piętrze.

Na 5 piętrze będzie znajdować się Tattoo Point we współpracy z Blackdog Tattoo Collective i na tym samym piętrze będzie można spotkać artystę Ilia Papailiaki, który przedstawił na wielu wystawach, zarówno w Grecji jak i zagranicą, swoje dzieła.

TEDxAthens co roku ma na celu zaangażować w wydarzeniach oraz przedstawić kwestie i tematy odgrywające dużą rolę we współczesnych czasach.

Opr. Paolina Sokulska