Do 6.000 euro może kosztować usuniecie tatuażu ze skóry.

«Na moim ciele mam dwa tatuaże i chcę jeden z nich usunąć. Tatuaż został wykonany z powodów osobistych, gdy byłam młodsza i w tym czasie moje życie, było pod bardzo dużym wrażeniem. Jestem już zmęczona widokiem tatuażu i chcę zobaczyć moją skórę jak dawniej».

Pani Valia Kandiliotis jest prywatnym pracownikiem, w wieku 18 lat podjęła decyzję o zrobieniu na plecach Motyla, a podczas uczelni wyraziła swoją miłość do tatuaży robiąc czarną panterę na nodze.

Cztery lata później po nabyciu ostatniego tatuażu, zdecydowałam, że chcę zachować tylko jeden a mianowicie ten, który jest niewidoczny dla oczu: «Dorastając zdaję sobie sprawę, że dwa tatuaże na moim ciele jest przesadą. Szkic na plecach mi nie przeszkadza i zamierzam go zachować».

Ból, który zostanie spowodowany przy usunięciu tatuażu nie przeraża 26 letniej Valia, ale koszty i wynik procesu. «Zostałam poinformowała o różnych metodach, ale w moim przypadku pasuje laser» -mówi, a następnie dodaje:«W przeszłości próbowałam usunąć większą cześć tatuażu, metodą, która obiecuje rozbicie kolorów ze stopniowym zaniknięciu. Wynik nie jest zadowalający z tego punktu, iż stworzył w tym miejscu szarą rozmazaną plamę».

Pan Takis Kapeoldasis, właściciel Lisard Tattoo Studio zauważył, że większość klientów, z powodu pracy, nie robi tatuażu w widocznych miejscach.

«W ostatnich dwóch latach zapotrzebowanie na usunięcie tatuażu jest coraz bardziej znaczące. Głównie ze względów zawodowych moich klientów prowadzi do takiej decyzji, którzy uświadamiają sobie, że nie zostali zatrudnieni z powodu ich posiadania.Równie wielu osób częstym pragnieniem jest usunięcie nazwy byłego partnera, mówi kosmetyczka Lisa Connelly. Istnieje wiele osób, które w późniejszym czasie decydują się na ukrycie imienia przyjaciela lub przyjaciółki poprzez nałożenie większego tatuażu na to samo miejsce».

Jedną z najlepszych metod usuwania tatuaży, zdaniem Pani Lia Papadavid, dermatologa i wykładowcy na Uniwersytecie w Atenach jest laser impulsowy.«Dzisiejsze Lasero- impulsowe usuwanie tatuaży jest bezpieczne dla skóry „, mówi i jednocześnie dodaje, że metoda ta nie powoduje bólu, ale lekkie uczucie kłucia».

«Czas trwania Laserowego usuwania zależy od koloru i wielkości tatuażu. Projekt z żółtym lub czerwonym kolorem potrzebuje czterech do ośmiu tygodni do następnego leczenia, oznajmia lekarz dermatolog i podkreśla, że w większości przypadków skóra powraca do swojej pierwotnej formy.

«Rzadko mogą wystąpić blizny. Tylko wtedy, gdy pacjent nie zastosuje się do procesu gojenia wskazanego przez lekarza mogą wystąpić blizny».

Według pani Papadavid laser usuwa większą część tatuażu, a następnie operacyjnie należy zniszczyć resztę.«Zainteresowani decydują się na metodę laserową lub metodę plastiki. Bezpieczniejsza od wszystkich jest laserowa, która nie jest szkodliwa, ponieważ nie uszkadza skóry i nie odczuwa się bólu, a skóra stopniowo wraca do swojej pierwotnej formy bez  pozostawienia  blizn», dodaje pani Papadavid «Czasami, zwłaszcza gdy istnieje wiele kolorów w tatuażu, musi być konieczne zastosowanie lasera».

Nowa Technika

«Importowana» metoda usuwania tatuaży z Ameryki stosowana w studio estetyki u właścicielki pani Conel, nazywa się cream & skin.

Zgodnie z estetyką, w trakcie tego procesu, po miejscowym znieczuleniu miejsca tatuażu, stwarza się nowy w kolorze skóry. «Na obszarze starego robi się nowy tatuaż kremem odbarwiającym kolor, mówi pan Connelly i dodaje, że czym większy tatuaż tym dłużej trwa całkowite go usunięcie.