Szwedzki „First Class Magazine” wskazał Grecję jako zimowy cel podróży, w artykule opublikowanym niedawno w jego internetowym wydaniu.

Artykuł zatytułowany „Narty w Grecji” został opublikowany po wycieczce prasowej zorganizowanej w zeszłym roku – przed wybuchem pandemii Covid-19 – przez grecką Narodową Organizację Turystyczną (GNTO) w Skandynawii w celu promowania Grecji jako idealnego miejsca na zimowe aktywności.

Założycielka magazynu First Class Eva Susanne Nilsson i fotograf Mauro Rongione odwiedzili Ateny i Grecję Środkową, aby promować potencjał turystyki zimowej w miejscu popularnym wśród szwedzkich podróżników, głównie ze względu na letnie oferty wakacyjne.

W raporcie podkreślono, że ośrodek narciarski Parnassos w pobliżu miejscowości Arachova jest „imponujący”, zwłaszcza w kraju, który „słynie z morza i słońca, a nie jako cel narciarski”.

Artykuł promuje również ateńskie miejsca, zabytki i scenę gastronomiczną. Wśród opisanych miejsc jest popularna zimowa destynacja – Arachova oraz unikalne Delfy i jej lokalne produkty.