Odrodzenie greckiej turystyki zależy od przebiegu szczepień na szczeblu europejskim oraz dwustronnych umów, które Grecja ma podpisać z innymi krajami. Taką informację podała w czwartek przewodnicząca Organizacji Turystycznej Salonik (TTO)- Voula Patoulidou.

Przemawiając do reporterów podczas internetowej konferencji prasowej, Patoulidou odniósła się do niedawnej umowy dwustronnej, która została podpisana między Grecją a Izraelem. Jest to dokument umożliwiający wjazd bez ograniczeń i torującą drogę do powrotu.

Należy pamiętać, że Izrael jest jednym z 10 największych rynków źródłowych w Grecji. Według danych opublikowanych przez greckie Ministerstwo Turystyki, w 2019 roku do kraju przyjechało ponad 700 tysięcy izraelskich podróżników.

TTO promuje Saloniki za pośrednictwem mediów cyfrowych.

Podczas konferencji prasowej Voula Patoulidou odniósła się również do wysiłków TTO. Wskazała, że bardzo ważne jest aby promować północne miasto portowe wśród potencjalnych podróżników na całym świecie.

„Pozostajemy aktywni. Naszym celem jest, aby Saloniki były jednym z najczęściej wybieranych miast przez międzynarodowych podróżników, gdy szczepienia obejmują dużą część światowej populacji(…) Ludzie chcą podróżować do Grecji, jednak trudno jest przewidzieć jakiekolwiek prognozy na 2021 r.” – powiedziała.

Według Patoulidou, w 2020 roku pandemia koronawirusa (Covid-19) podkreśliła znaczenie aplikacji cyfrowych i przyczyniła się do przyspieszenia cyfrowej transformacji organizacji.

Aby utrzymać zainteresowanie potencjalnych podróżników Salonikami, w zeszłym roku TTO przeprowadziło szereg akcji promocyjnych w mediach cyfrowych.

Patoulidou powtórzyła że poprzez Internet ludzie wyszukują, znajdują i ostatecznie wybierają miejsca docelowe, które chcą odwiedzić.

Organizacja będzie nadal promować Saloniki za pomocą kampanii i działań cyfrowych przez cały 2021 r.