Znany dyrektor artystyczny i ekspert od logotypów, Yorgo Tloupas, odcisnął swoje piętno na firmie Swatch, która stworzyła kolekcjonerski zegarek z okazji 200 lat od wojny o niepodległość Grecji z 1821 r.

Mając greckiego ojca, słynnego rzeźbiarza Philolaosa, Yorgo Tloupas był odpowiedzialny za kampanie handlowe międzynarodowych firm, takich jak Omega i Loro Piana, i utrzymywał silne związki z kulturą grecką.

Każdego lata odwiedza swój rodzinny dom w Grecji.

W Paryżu, gdzie mieszka, otworzył pierwszą grecką kawiarnię Yorgaki, a jednocześnie projektował identyfikacje wizualne dla wielkich marek, takich jak Pernod Ricard, Lacoste i Hôtel de Crillon.

Jako dyrektor kreatywny magazynów był szefem GQ France, Beaux-Arts i wielu innych, a dziś współpracuje z Vanity Fair France.

W limitowanej edycji zegarka – tylko 200 egzemplarzy, tyle ile lat od rewolucji greckiej zaprojektował dla Swatcha, Yorgo Tloupas łączy flagę historyczną  z obecną.

Dla Yorgo Tloupasa, który uczy projektowania logo w słynnych szkołach, takich jak Penninghen, IFM i SciencesPo Paris, flaga, którą wybrał jako główny motyw zegarka kolekcjonerskiego Swatch, jest symbolem narodu i obrazem dwóch wieków postępu współczesnej Grecji.