Stefanos Tsitsipas wygrał bohaterską bitwę z Hiszpanem Rafaelem Nadalem w ćwierćfinale Australian Open w środę. Po przegraniu pierwszych dwóch setów 3-6, 2-6 mistrz Grecji dokonał niesamowitego powrotu, wygrywając kolejne dwa sety 7-6, 6-4.

Stefanos Tsitsipas to znany grecki tenisista oraz Mistrz Wimbledonu 2016 w grze podwójnej chłopców i lider klasyfikacji juniorów. Zawodowy tenisista od roku 2016. Zwycięzca 5 turniejów ATP Tour w grze pojedynczej, w tym ATP Finals 2019.

Jak podaje jeden z komentatorskich portali (sportowefakty.wp.pl) : „ Nadzieja dla Tsitsipasa pojawiła się w trzeciej części pojedynku. Grek poprawił serwis i forhend, co pozwoliło mu pewnie trzymać podanie przez całego seta. (…) Tsitsipas pozbawił Nadala szansy na pobicie rekordu Ery Open w liczbie kolejno wygranych setów w Wielkim Szlemie. W Roland Garros 2020 Hiszpan zagrał siedem perfekcyjnych pojedynków, a w Australian Open 2021 dołożył cztery wygrane. Gdyby w środę zwyciężył 3-0, to wyrównałby osiągnięcie Rogera Federera, który na przełomie 2006 i 2007 roku miał 36 takich setów (finał US Open – ćwierćfinał Roland Garros)”

To niewątpliwie ogromny sukces tenisisty i ogromna radość dla Grecji.