„Greece Places” wyprodukowany przez Pawła Worsztynowicza (ColorLab), zdobył srebrny medal w kategorii Turystyczna Destynacja – Kraj na Festiwalu Filmów Turystycznych Amorgos w 2020 roku. Grand Prix trafiło do Madrid Destino za film HELP wyprodukowany dla gminy Madryt.

11sty Festiwal Filmów Turystycznych Amorgos odbył się w Amorgos w Grecji w dniach 11-14 listopada 2020 r. W związku z międzynarodowymi blokadami i komplikacjami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na całym świecie, Festiwal odbywał się wyłącznie online.

Międzynarodowe Jury nagrodziło filmy z 15 krajów. Portugalia była krajem z największą liczbą zwycięzców, łącznie siedmiu, następnie Hiszpania z czterema, trzema dla Niemiec, dwoma dla Francji, Włoch, Japonii i Austrii oraz jednym zwycięzcą z Grecji, Danii, Ukrainy, Malediwów, Bośni i Hercegowiny oraz Polski. Wielka Brytania i Peru.

Na festiwal wpłynęło ponad 700 konkursowych zgłoszeń z ponad 50 krajów, co odzwierciedla konkurencyjny i międzynarodowy charakter Festiwalu.

Równolegle z pokazami wideo podczas czterodniowego wydarzenia odbywały się różne przemówienia. Znaczenie filmów dla lokalnej gospodarki przedstawił znany grecki dziennikarz Kostas Margaritis, a przemówienie o Amorgos jako miejscu filmowania wygłosił producent 360MediaTV Laurence Koe. Pani Ioanna Dretta, dyrektor generalna Marketing Greece, mówiła o znaczeniu marketingu wideo z podróży dla Grecji, a Hellenic Film Commission, reprezentowana przez jej dyrektor, panią Venię Vergou, przeprowadziła dyskusję panelową na temat „Zlecenia filmowe, produkcja filmowa a rozwój turystyki”. Santi Valldeperez przedstawił bardzo istotną prelekcję na temat filmów podróżniczych i ich znaczenia dla branży turystycznej, a Aristarchos Papadaniel omówił Transmedia Storytelling: Gdzie historia podróżuje w mediach.Wirtualny Festiwal odbył się wyłącznie w Aegialis Hotel & Spa w Amorgos w Grecji.

11sty Festiwal Filmowy Amorgos można oglądać na oficjalnej stronie www.amorgosfilmfestival.com lub na dedykowanej stronie YouTube pod adresem https://www.youtube.com/channel/UCCFUd2fkG0EavwAHNFsHrZw

Pełna lista zwycięzców razem z filmami można zobaczyć pod linkiem https://amorgosfilmfestival.com/winners-2020/

Paweł Worsztynowicz