W środę 26 czerwca w godzinach porannych odbyła się oficjalna wizyta nowego Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach J.E. Macieja Krycha u Arcybiskupa Aten i całej Hellady Hieronima II.

Spotkanie, w którym wzięli udział również małżonka Ambasadora p. Renata Krych i dyrektor Centrum Kultury „Agia Marina” p. Patryk Panasiuk, było pierwszym spotkaniem nowego Ambasadora ze zwierzchnikiem Greckiego Kościoła Prawosławnego.

Arcybiskup podziękował szefowi polskiej Placówki za życzliwość i troskę o Prawosławnych obu państw i życzył owocnej i obfitującej w sukcesy rozpoczynającej się kadencji w Atenach wyrażając jednocześnie nadzieję, że mimo trudnego okresu jaki przeżywa Europa, wspólnymi siłami uda się przezwyciężyć wszelkie problemy.

Ambasador natomiast wyraził wdzięczność i uznanie dla roli i działalności Kościołów Prawosławnych w Polsce i Grecji podkreślając ich doskonałą i ciągle rozwijającą się współpracę. Zapewnił również o wsparciu wymiany młodzieży i realizacji wspólnych projektów kulturalnych.