Ta mieszanka doprowadza do wielu kontrowersji. Powodem dyskusji jest to, czy soda oczyszczona w połączeniu z sokiem cytrynowym jest w stanie ochronić nas przed zachorowaniem na raka. Cóż, musimy wziąć tę informację z dystansem.

Od 1970 r. cytryna była przedmiotem ponad 200 badań laboratoryjnych, podczas nich udowodniono, iż stężony ekstrakt z cytryny niszczą komórki nowotworowe w ponad 12 rodzajach raka. Ponadto hamuje rozwój nowotworu poprzez blokowanie (cięcia ciał kolagenowych).

Dlaczego witamina C jest tak ważna ?
Nasze wszystkie tkanki zbudowane są z białek kolagenowych. Medycyna komórkowa udowadnia, że brak odpowiedniego stężenia kwasu askorbinowego w naszym organizmie uniemożliwia prawidłową regeneracje naszego ciała oraz odbudowę uszkodzonych tkanek, może powodować również :

  • stany zapalne tkanek łącznych w tym tętnic
  • odkładanie złogów wapniowych
  • arteriosklerozę, zawała i udar mózgu
  • ogólne osłabienie układu odpornościowego

Zastosowanie sody z cytryną

1. Właściwości alkalizujące
Ma właściwości alkalizujące (odkwaszające). Dzięki temu może uchronić nas przed kwasicą organizmu, mieszanka ta jest idealnym sposobem na dbanie o nerki, usprawniając ich działanie, a do tego pomaga w detoksykacji organizmu i spalaniu tłuszczu.

2. Usprawnienie układu nerwowego
Soda i cytryna może pomóc nam w zwalczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego spowodowanego kwasem, który przechodzi z żołądka do przełyku. Zwłaszcza dzięki sodzie oczyszczonej, która przekształci kwas, doznamy wyczekiwanego ukojenia. Bardzo polecamy ten duet w tym właśnie wypadku.

3. Oczyszczanie wątroby
Pomaga nam oczyścić wątrobę i daje nam sporą dawkę witaminy C, potasu i przeciwutleniaczy,

4. Regulacja organizmu
Co oznacza, że soda oczyszczona i cytryna regulują organizm? Picie wody z dodatkiem sody oczyszczonej pozwoli nam regulować poziom złego cholesterolu LDL, dzięki czemu poprawi to działanie układu krążenia.

5. Działa antydepresyjnie
Cytryna to potężny lek przeciwdepresyjny, który skutecznie redukuje stres i reguluje poziom ciśnienia krwi. Wysokie stężenie witaminy C stanowi również o silnych właściwościach antybakteryjnych.

6. Koi nasze jelita i nerki
Jest korzystna w leczeniu niestrawności i podobnych schorzeń, w tym: zgagi, zaparć, wzdęć i nudności. Ponadto, zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych.

7. Odkwasza organizm
Mimo iż sok z cytryny jest kwaśny, to po jego spożyciu w organizmie tworzy się środowisko alkaiczne, odkwasza organizm i utrzymuję ph na odpowiednim poziomie.

Korzyści zdrowotne, jakie płyną z zażywania soku z cytryny są podwojone w połączeniu z sodą oczyszczona. Wspólnie, niszczą komórki nowotworowe, przy zachowaniu w dobrym stanie zdrowych komórek. Działanie tych składników jest przeciwieństwem tego, co robi chemoterapia, mianowicie niszczy wszystkie komórki nawet te zdrowe, czyli wyniszcza organizm całkowicie.

Przepis na sok z cytryny z sodą oczyszczoną:

  • 2 łyżki soku z cytryny
  • ½ łyżeczka sody oczyszczonej

Podane składniki zmieszać ze sobą, można rozcieńczyć w ½ szklance wody mineralnej. Najlepsze efekty można uzyskać pijąc, sok rano na pusty żołądek. Minimum kuracji to ok. 2 tygodni.

Zaleca się stosowanie cytryny organicznej, czyli bez żadnych chemicznych nawozów i oprysków. Najlepiej posadzić ją samodzielnie w domu, wtedy w 100% będziemy wiedzieli, w jaki sposób jest ona uprawiana.

http://motywatordietetyczny.pl/