fot. greekcitytimes.com

Skopelos dąży do zwiększenia liczby turystów i przedstawia swoje nowe filmy turystyczne.

Zatytułowane ”Skopelos, nowe wakacyjne doświadczenie jest ujawniane” (Σκόπελος, μια νέα εμπειρία διακοπών αποκαλύπτεται) przedstawia piękne błękitne morze, malownicze domki, śluby i historie miłosne przypominające Mamma Mia, sporty wodne, kulturę, rozrywkę i grecką muzykę oraz nurkowanie przy imponującym wraku statku ”Christoforos”.

Przywiązując dużą wagę do ścieżek, gmina Skopelos zakończyła projekty dotyczące poprawy dostępu na trasach dla pieszych o łącznej długości około 70 km. Ponadto ze względu na górzysty teren, Skopelos jest idealnym miejscem do uprawiania kolarstwa górskiego. W następnym czasie dojdzie do projektu, który ma na celu poprawić i stworzyć 4 trasy rowerowe, które będą odpowiednie dla każdego bez względu na wiek czy doświadczenie.

”Przewiduje się bardzo dobry rok turystyczny. Szacujemy, że liczby mogą „dotknąć” wyników z 2019 roku. Brytyjscy turyści odnotowują wysoki wskaźnik rezerwacji. Duże jest także zainteresowanie ze strony Skandynawii, Holandii i Czech. Dodatkowo, w tym roku po raz pierwszy będą też loty z Francji”– mówi Przewodnicząca Komisji Turystyki Gminy Skopelos, Ioanna Efstathiou.

Opr. Paolina Sokulska