Minister Turystyki Vassilis Kikilias był głównym mówcą w czwartek wieczorem na dorocznej Konferencji Stowarzyszenia Niemieckich Operatorów Turystycznych (DRV), zorganizowanej w Costa Navarino w Mesenia.

Podczas ceremonii otwarcia Kikilias został nagrodzony przez niemieckich organizatorów za zarządzanie pandemią, gdy był ministrem zdrowia. Wyróżniono go za wdrożone protokoły zdrowotne, kształtowanie poczucie bezpieczeństwa, jakie kraj wzbudził w odwiedzających, ale także za wzorowy sposób, w jaki profesjonaliści z branży turystycznej wdrożyli protokoły bezpieczeństwa.

Kikilias stwierdził, że sezon turystyczny 2022 rozpocznie się w połowie marca i zaprosił Niemców do odkrywania nowych miejsc na kontynencie i na greckich wyspach, które są mało znane wśród zagranicznych turystów, ale oferują autentyczne wrażenia turystyczne.

Wyjaśnił, że strategia Grecji ma być liderem zrównoważonej turystyki i stać się modelem zrównoważonego rozwoju turystyki.

Ponadto podkreślił niemieckim profesjonalistom z branży turystycznej, że kraj jest gotowy do wykorzystania pozytywnego klimatu tego sezonu turystycznego i już przygotowuje grunt pod trend wzrostowy Grecji w 2022 roku na największym rynku turystycznym w Europie.

W wypowiedziach dla mediów Kikilias podkreślił, że wybór Grecji i udział ponad 450 niemieckich specjalistów od turystyki „oznacza ciężką pracę wykonaną jesienią i zimą w celu zebrania owoców przyszłego lata i wsparcia greckiej gospodarki”.