Trzy nowe wyróżnienia w USA po raz kolejny stawiają Grecję i Santorini w czołówce światowego rynku turystycznego, pomimo międzynarodowej recesji turystycznej spowodowanej pandemią.

Grecja, a w szczególności wyspa Santorini, została wysoko oceniona podczas konkursu Global Traveller Awards 2020, który odbył się 14 grudnia przez magazyn podróżniczy z siedzibą w Stanach Zjednoczonych.

Grecja stała się ulubionym miejscem turystycznym na całym świecie. Oceniona tak pozytywnie przez czytelników internetowego magazynu trazeetravel.com, zwanego również „Trazees”, rozwija swoją popularność. Jednocześnie wyróżniona wyspa zajęła drugie miejsce w kategorii „Ulubionych miejsc na miesiąc miodowy” po Tahiti, a przed Wyspami Cooka.

W tym samym plebiscycie wyspa Santorini siódmy rok z rzędu zdobyła tytuł „Najlepszej wyspy w Europie” podczas międzynarodowych nagród turystycznych. Została uhonorowana nagrodą „Leisure Lifestyle Awards”.

Mając na uwadze liczbę otrzymanych nagród podczas ceremonii, Dimitris Fragakis, Sekretarz Generalny Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej, stwierdził, że są one: „kolejnym potwierdzeniem pozycji Grecji jako bardzo preferowanego celu turystycznego na świecie”.