Santorini i Ateny znalazły się w pierwszej pięćdziesiątce najbardziej „instagramowych” miejsc na świecie w 2021 roku. Te dane zostały podane według globalnej listy sporządzonej przez Big 7 Travel.

Santorini zajmuje 16 miejsce, a badanie jednoznacznie wykazało, że: „Santorini to piękne miejsce do odwiedzenia o każdej porze roku, składa się z otaczających je wysp. Białe piaszczyste plaże, bielone kamienne mury, starożytne świątynie oraz smaczne jedzenie i niesamowite kwiaty sprawiają, że jest to idealne miejsce dla miłośników fotografii ”.

Ateny znalazły się natomiast na liście pod numerem 50. jak wskazują badania : „Jako jedno z najbardziej poszukiwanych miejsc turystycznych na świecie Nie powinno zatem zaskakiwać, że Ateny są popularne na Instagramie. To starożytne miasto z zadziwiającymi obiektami archeologicznymi, światowej klasy muzeami i niekończącymi się krętymi uliczkami jest gotowe na spełnienie oczekiwań turystów. Niezależnie od tego, czy szukasz idealnego ujęcia przed świętym wzgórzem Akropolu, czy też chcesz uchwycić pyszne smaki greckiego jedzenia ulicznego” – twierdzą autorzy ankiety.

Na szczycie listy znajduje się Tokio.

Źródło: Big Seven Travel