fot. GNTO

Polska ekipa telewizyjna odwiedziła latem wyspy Samos, Chios i Lesbos, aby promować na polskim rynku ofertę turystyczną owych mniej znanych greckich destynacji.

Wycieczka prasowa, współorganizowana przez polski oddział Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej (GNTO) i Region Morza Egejskiego Północnego, miała na celu zwrócenie uwagi na trzy wyspy poprzez popularny polski program telewizyjny „Tańczący ze światem”, który cieszy się dużą oglądalnością zarówno w Polsce, jak i na Litwie.

fot. GNTO

W towarzystwie Niki Nikolopoulou, szefowej polskiego oddziału GNTO, polska załoga udokumentowała swoje doświadczenia i wrażenia z Samos, Chios i Lesbos, podkreślając naturalne piękno wysp, malownicze miasta, bogatą historię, dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, żywą kulturę i charakterystyczną kuchnię.

Co więcej, załoga odkrywała przeszłość wysp w muzeach i miejscach historycznych, takich jak średniowieczne zamki i starożytne kościoły. Zanurzyli się również w greckiej kulturze, ciesząc się rytmami greckiej muzyki, tradycyjnymi tańcami i lokalną sztuką ludową.

fot. GNTO

Niecierpliwie oczekiwany program telewizyjny, przedstawiający północno-wschodnie wyspy Morza Egejskiego, ma zostać wyemitowany pod koniec października 2023 roku.

Będzie on następnie retransmitowany od stycznia 2024 r. na kilku kanałach TVP, w tym na kanale głównym TVP, TVP Kobieta, TVP Rozrywka, TVP Streaming i TVP Wilno (Litwa). Oczekuje się, że program osiągnie szacunkową oglądalność około 4,2 miliona widzów, wzbudzając nowe zainteresowanie Samos, Chios i Lesbos jako miejscami, które trzeba odwiedzić.