Burmistrz Salonik, Kostantinos Zervas, ogłosił niedawno plany gminy, aby w 2022 r. zorganizować Mistrzostwa Świata Air Race w północnej Grecji.

„Saloniki będą gościć na niebie Formułę 1” – powiedział podczas posiedzenia rady miejskiej, które odbyło się na początku tego tygodnia.

Zervas podkreślił, że Air Race World Championship to międzynarodowe wydarzenie sportowe, w którym biorą udział uczestnicy z 187 krajów. Dodał, że wydarzenie generuje około 511 milionów wyświetleń w telewizji i co najmniej 2,5 interakcji online.

Oczekuje się, że mistrzostwa 2022 będą jednym z najszybszych trójwymiarowych wydarzeń na świecie, tworząc wymagające środowisko, w którym zawodnicy będą mogli wykorzystać najnowsze osiągnięcia technologiczne w zakresie zielonej energii i zaawansowanej mobilności lotniczej.

Podczas spotkania Zervas podkreślił, że takie międzynarodowe wydarzenia stanowią okazję do międzynarodowej promocji i przyniosą znaczne korzyści gospodarce i społeczeństwu Salonik.

Do tej pory imprezy Air Race odbywały się w największych miastach na całym świecie, m.in. w San Diego, Los Angeles, Nowym Jorku, St. Petersburg, Berlin i inne.

Według Zervas mistrzostwa świata w wyścigach powietrznych mają istotny wymiar ekologiczny, ponieważ wykorzystują biopaliwa trzeciej generacji o zerowym śladzie węglowym.