Irlandzki przewoźnik zawiesza wszystkie loty z/do Polski od 15 do 31 marca z powodu wstrzymania międzynarodowego ruchu lotniczego. Ryanair nie wyklucza, że termin ten może się przedłużyć. Pasażerowie dowiedzą się o dostępnych opcjach zwrotu kosztów lub zmiany lotu mailowo.

„W odpowiedzi na decyzję polskiego rządu o zakazie ruchu lotniczego w całym kraju w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19, Grupa Ryanair (w tym Buzz i Lauda) została zmuszona do odwołania wszystkich lotów z/do Polski,od godziny 24:00 w sobotę 14 marca do wtorku 31 marca.

Kontaktujemy się ze wszystkimi klientami, których loty anulowano drogą e-mailową, aby poinformować ich o wszystkich opcjach i zachęcamy klientów, aby do nas nie dzwonili.

Jest to szybko zmieniająca się i złożona sytuacja, a bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników i klientów jest naszym głównym priorytetem. Będziemy nadal w pełni przestrzegać wszystkich wytycznych WHO i EASA, a także dostosujemy się do wszelkich nałożonych ograniczeń podróży” – czytamy w oficjalnym komunikacie Ryanaira.

Ryanair Group Airlines przeprasza klientów dotkniętych ograniczeniami.

Podobną decyzję podjęły także LOT i Wizz Air. Polskie linie wstrzymały wszystkie loty od 15 do 28 marca. Węgierski przewoźnik ogłosił, że od 15 marca anuluje wszystkie loty z i do Polski, a decyzja obowiązuje do odwołania.

MM

ryanair.com