Irlandzki przewoźnik Ryanair ogłosił redukcję krajowych tras w Grecji, przenosząc swoje samoloty z Aten i Chanii do bazy w Niemczech. 

Nie polecimy na Kretę z Katowic

Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem wydanym przez operatora zmiany mają nastąpić od 1 czerwca 2018r.  W ich wyniku, baza Ryanair w Chanii na Krecie zostanie zamknięta, co spowoduje, że połączenia między Kretą a Katowicami Wenecją, Wilnem i Memmingen zostaną anulowane.

– Niestety, opłaty za greckie lotniska w większości przypadków zachęcają do tras tylko w okresie letnim i tylko na międzynarodowych kierunkach. W związku z tym nasze dwa samoloty zostaną przeniesione do bazy w Niemczech, gdzie mogą osiągnąć wyższy zwrot w skali roku – poinformował Nicolas Lardis. – Ryanair pozostaje otwarty na rozmowy z operatorami portów lotniczych w celu opracowania planu rozwoju wspierającego loty przez cały rok – dodał.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy redukcja połączeń będzie dotyczyć także innych rejsów z greckich miast do Polski, które ma w swojej ofercie Ryanair. Z Chanii samoloty irlandzkiego przewoźnika latają m.in. do Wrocławia, Krakowa i Warszawy-Modlina.

Nasi czytelnicy informują, iż otrzymują od przewoźnika wiadomości e-mail o anulowaniu biletów na połączenia z Aten do Katowic, które miały się odbyć w lipcu oraz loty, które miały się odbyć w czerwcu:

  • Ateny – Modlin we wtorki i soboty
  • Ateny – Wrocław w poniedziałki
  • Ateny – Katowice w czwartek

airnews.gr