W księgarniach pojawiła się nowa książka wydawnictwa Armos (Αρμός) pt. „49 okien na historię. Zupełnie nieznane lub mało znane historyczne wydarzenia” autorstwa Andreasa Adrianopulosa (Ανδρέας Αδριανόπουλος).

Autor podzielił 49 historii na cztery rozdziały: „Doświadczenia z Grecji”, „Wyrywki z europejskiej i światowej historii”, „Giganci defensywy” i „Kobiety–przywódczynie”.
We wstępie podkreśla: „…historia, ze względu na liczne białe plamy, jest źródłem dezinformacji i narzędziem w rękach każdego, kto chce zmanipulować opinie w bardzo konkretnym kierunku. […] Są w historii fakty, niektóre wyjątkowo istotne, które pozostają w cieniu. Często nie są wystarczająco dobrze połączone z wydarzeniami, które je spowodowały i z tymi, które nastąpiły po nich. Celem tej kiążki jest poszerzenie świadomości czytelnika o szerszy kontekst dynamiki różnych tendencji towarzyszących faktom i ich połączenie z osobami i większą perspektywą. W mrokach historii kryją się postacie i fakty, które warto wystawić na światło dzienne”.

opr. Anna Lica