67. doroczny pokaz kwiatów „Wystawa kwiatów Kifissia” został otwarty dla publiczności w parku „Dimitris Zomopoulos” w dzielnicy Kifissia i potrwa do 23 maja. Jednak wydarzenie odbywa się ze ścisłymi środkami ostrożności, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się Covid-19.

Oprócz straganów z pięknymi kwiatami pokaz został wyposażony w 70 punktów antyseptycznych, co pozwoli odwiedzającym przestrzegać higieny. Natomiast czyszczenie i dezynfekcja powierzchni w parku i wokół niego odbywać się będzie codziennie. Rozstawiono stragany i skonfigurowano system jednokierunkowy, z wejściem i wyjściem przez różne bramy w parku.

Ponadto wszyscy odwiedzający będą mierzyć temperaturę a także nosić podwójną lub wysoce ochronną maskę i przestrzegać minimalnych odległości. Wyszkolony personel będzie do dyspozycji i podejmie szereg działań aby zapewnić bezpieczeństwo gościom.

Wydarzenie, którego historia sięga 1937 roku i jest największym pokazem kwiatów w Grecji, „Wystawa kwiatów Kifissia” co roku przyciąga tysiące odwiedzających, zarówno profesjonalistów, jak i publiczność.

Warto zaznaczyć że do godz 16:00 jest wstęp wolny.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ