Region Wysp Egejskich Południowych już drugi rok z rzędu został uhonorowany nagrodą Greek Hospitality Awards (GHA) za nieustające wysiłki na rzecz unowocześnienia greckiego produktu turystycznego.

Wydarzenie, które odbyło się niedawno w Atenach i zostalo zorganizowane przez Ethos Events, celebrowało doskonałość i innowacyjność wśród przedsiębiorstw i organizacji greckiego przemysłu hotelarskiego w 2021 roku.

Region Morza Egejskiego Południowego otrzymał nagrodę dla najlepszego greckiego regionu hotelarskiego w wyniku oceny dokonanej przez komisję sędziowską GHA składającą się z wybitnych przedsiębiorców turystycznych i naukowców.

„Otrzymuję tę nagrodę w imieniu wszystkich mieszkańców wysp i ludzi turystyki, którzy ciężko pracowali na pozytywne wyniki roku 2020, a zwłaszcza 2021”, powiedział gubernator Morza Egejskiego, George Hatzimarkos .

Liczba przylotów międzynarodowych na pięć międzynarodowych lotnisk w regionie – Rodos, Kos, Santorini, Mykonos i Karpathos – w sierpniu podwoiła się w porównaniu z analogicznym miesiącem w2020 roku.

Ponadto liczba przyjazdów turystów utrzymywała się na wysokim poziomie przez cały wrzesień i oczekuje się, że w październiku przekroczy poziom z 2019 r.

„Pandemia przypomniała nam, że nie powinniśmy brać niczego za pewnik. Musimy pracować, aby zdobyć zaufanie naszych gości i przyjaciół, a także utrzymać nasze miejsca pracy, dochody, uśmiech i optymizm ”– dodał Hatzimarkos.