Region Attyki podejmuje działania mające na celu promowanie tego obszaru jako atrakcyjnego miejsca turystycznego. Tym samym oferującego szeroki wachlarz alternatywnych opcji podróżowania dla turystów zagranicznych.

„Promocja Attyki jest integralną częścią naszej strategii” – powiedział gubernator regionu, George Patoulis, podczas telekonferencji zorganizowanej niedawno przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych chińskiej prowincji Syczuan.

„Poprzez skoordynowane działania staramy się przekształcić Attykę w jedno z najpopularniejszych miejsc na świecie, podkreślając zarówno możliwości rozrywki, jak i alternatywne formy turystyki” – dodał.

Według Patoulisa region już przyczynił się do promocji turystyki zdrowotnej poprzez partnerstwa biznesowe, inwestycje i wydarzenia służące tworzeniu sieci kontaktów.

Podczas telekonferencji władze Syczuanu omówiły perspektywę przyszłej współpracy z europejskimi regionami bliźniaczymi w tym regionie, do których należą Attyka, Castilla Mancha w Hiszpanii, Bawaria w Niemczech, region wschodni Francji, Bruksela w Belgii i regiony Liguria, Trentino i Piemont we Włoszech.

Region Attyki wzmocnił więzi z Syczuanem we wrześniu 2020 r., kiedy oba obszary podpisały memorandum o przyjaźni i współpracy.

Gubernator Attyki wziął udział w telekonferencji w ramach obchodów Roku Kultury i Turystyki Grecja-Chiny 2021.

„Z naszym miastem partnerskim ,Syczuan, mamy wspólny cel, jakim jest wykorzystanie przywilejów naszych produktów turystycznych jako narzędzi rozwoju gospodarczego i biznesowego, które przyniosą postęp i dobrobyt naszym obywatelom oraz promują – w najlepszy możliwy sposób – nasz wizerunek na globalnym poziom” – powiedział Patoulis.