Greece Race for the Cure 2022 odbędzie się 2 października w Atenach. W tym roku można uczestniczyć w zbiórce funduszy na rzecz walki z rakiem piersi biorąc udział w biegu 5 km lub w spacerze 2 km w obrębie Zappeio w Atenach, bądź w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. Wystarczy zarejestrować się i wybrać formę Digital.

Race for the Cure to największe w Europie wydarzenie sportowe na rzecz zdrowia kobiet. Każdego roku dzięki tej akcji tysiące kobiet po raz pierwszy decyduje się na badanie. Celem imprezy jest zgromadzenie funduszy na akcję podnoszenia świadomości o profilaktyce raka piersi oraz udzielenie wsparcia kobietom, które zmagają się z nowotworem. Każdego roku w Europie pacjentki mogą usłyszeć 500 000 nowych diagnoz, a 125 000 z nich traci życie z powodu raka piesi, więc fundusze te mają kluczowe znaczenie. Teraz bardziej niż kiedykolwiek.

Chociaż nad zeszłymi edycjami biegów zawisło widmo koronawirusa, tegoroczny Race for the Cure odbędzie się bez przeszkód w miastach na terenie całej Europy: we Francji, Włoszech, Rumuni, Szwajcarii, Chorwacji, w Niemczech oraz w Polsce i wielu innych krajach. W wydarzeniu również można brać udział na własną rękę, wybierając na stronie internetowej opcję Digital.

Greece Race for the Cure 2022 w Atenach

• Start organizacyjny: 9:30 rano.
• 10:00 bieg 5km (€ 10,00) rejestracja do 26.9 lub do wyprzedania 7.000 miejsc.
• 11:00 spacer 2km (€ 8.00)
• Digital (8,00 €)

Z każdą rejestracją do Greece Race for the Cure otrzymasz kolekcjonerską koszulkę organizacji. Jeśli zarejestrowałeś się jako uczestnik biegu na 5 km, w zestawie startowym znajdziesz się chip do pomiaru czasu.

Miejsce odbioru zestawu startowego

Ipirou 11, 2. piętro, Ateny od 26/9/2022 do 30/09/2022 godz. 10.00-22.00. Istnieje możliwość wysłania materiałów startowych pocztą, na koszt odbiorcy.

Charytatywny wyścig biegaczy „Race for the Cure” organizowany jest ponad 30 lat w ponad 140 miastach na całym świecie przez amerykańską organizację Susan G. Komen for the Cure®.

Komen for the Cure powołana została w 1982 roku. Jej założenie wiąże się z rodzinną tragedią. Nancy G. Brinker, założycielka fundacji obiecała swojej umierającej siostrze, Susan G. Komen, że zrobi wszystko, co w jej mocy, aby raz na zawsze pokonać raka piersi. Dzisiaj Komen for the Cure to największa na świecie organizacja zrzeszająca tych, którzy zwyciężyli z rakiem piersi, aktywistów, walczących o ochronę ludzkiego życia i wszystkich, którzy zaangażowali się w tę działalność.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji online na https://greecerace.gr/en/.

Marzena Mavridis